Main Menu
User Menu

Military history website

Kochanský, Ľubomír

     
Příjmení:
Surname:
Kochanský
Jméno:
Given Name:
Ľubomír
Jméno v originále:
Original Name:
Ľubomír Kochanský
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
plukovník
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
Ing.
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
27.03.1969 Spišská Nová Ves /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:

Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
veliteľ slovenského kontingentu v misii UNFICYP (2009-2010)
veliteľ 22. mechanizovaného práporu (2010-2012)
náčelník štábu 2. mechanizovanej brigády (2014-2016)
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www.mil.sk
https://mbpo.mil.sk/42147/?pg=1
URL : https://www.armedconflicts.com/Kochansky-Lubomir-t140776#457076Version : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Kochanský
Jméno:
Given Name:
Ľubomír
Jméno v originále:
Original Name:
Ľubomír Kochanský
Všeobecné vzdělání:
General Education:

Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.1987-DD.MM.1991 Vysoká vojenská škola pozemného vojska, Vyškov
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
DD.MM.RRRR podplukovník
DD.MM.RRRR plukovník
31.03.2016 záloha
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
30.04.2010-09.11.2012 Velitel : 22. mechanizovaný prapor
17.02.2014-01.04.2016 Náčelník štábu : 2. mechanizovaná brigáda

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.1991-DD.MM.1995 veliteľ čaty, 14. prieskumný prápor / 14. prieskumný prápor
DD.MM.1995-DD.MM.2003 veliteľ roty / dôstojník štábu /náčelník skupiny zabezpečenia velenia, 2. prieskumný prápor
DD.06.2003-DD.06.2004 veliteľ slovenského kontingentu v misii UNDOF
01.12.2004-DD.MM.2007 vedúci starší dôstojník Oddelenia výcviku odboru výcviku a cvičení, Štáb operácií a výcviku GŠ OSSR
01.09.2007-DD.MM.2009 náčelník Oddelenia výcviku odboru výcviku a cvičení, Štáb operácií a výcviku GŠ OSSR
17.03.2009-24.03.2010 veliteľ slovenského kontingentu v misii UNFICYP
DD.05.2010-DD.09.2010 veliteľ slovenského kontingentu v misii UNFICYP
DD.MM.2010-09.11.2012 veliteľ 22. mechanizovaného práporu
DD.11.2012-DD.MM.RRRR zástupca náčelníka Odboru pre operácie Veliteľstva pozemných síl
17.02.2014-31.03.2016 náčelník štábu 2. mechanizovanej brigády
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.RRRR

Pamětní medaile ministra obrany SR II. stupně
Commemorative Medal of the Minister of Defence of the Slovak Republic 2nd Class
Pamätná medaila ministra obrany SR II. stupňa
-

DD.MM.RRRR

Pamětní medaile ministra obrany SR III. stupně
Commemorative Medal of the Minister of Defence of the Slovak Republic 3rd Class
Pamätná medaila ministra obrany SR III. stupňa
-

DD.MM.RRRR

Pamětní medaile k 60. výročí ukončení druhé světové války
Commemorative Medal of the 60th anniversary of the end of World War II
Pamätná medaila k 60. výročiu ukončenia druhej svetovej vojny
-

DD.MM.RRRR

Pamětní medaile k 15. výročí vzniku Ozbrojených sil Slovenské republiky
Commemorative Medal for the 15th anniversary of the Armed Forces of the Slovak Republic
Pamätná medaila k 15. výročiu vzniku Ozbrojených síl Slovenskej republiky
-

DD.MM.RRRR

Odznak "Vojnový veterán"
Badge "Military Veteran"
-

OSN / UNO DD.MM.RRRR

Medaile OSN za misi UNDOF
UNDOF Medal
-

OSN / UNO DD.MM.RRRR

Cyperská medajle OSN
United Nations Service Medal for Cyprus
United Nations Service Medal for Cyprus (UNFICYP)
-

OSN / UNO DD.MM.RRRR

Cyperská medajle OSN
United Nations Service Medal for Cyprus
United Nations Service Medal for Cyprus (UNFICYP)
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.mil.sk
www.mosr.sk
URL : https://www.armedconflicts.com/Kochansky-Lubomir-t140776#457269Version : 0
MOD