WW II - Držitelia Rytierskeho kríža and higher stupňov Rytierskeho kríža from radov príslušníkov Heer (army)
With (priezvisko, meno, hodnosť in time udelenia, unit in time udelenia, dátum udelenia) Rytiersky kriz Sabottki, Wilhelm, Stabsfeldwebel, 4./GR 1, 20.3.1944
Sacha, Friedrich, Wounded, 2./Pz.J.Abt.160, 20.1.1943
Sachenbacher, Han-Hermann, Rittmeister, The Radf.Schwadron 219, 14.12.1941
Sacher, Otto, Oberstleutnant, GR 456, 6.2.1944
Sachs, Hans, Obergefreiter, 5./Pz.Füs.Rgt."GD", 10.9.1944
Sachsenheimer, Max, Hauptmann, II./Jäger-Rgt.75, 5.4.1942
Sack, Emil, Oberfeldwebel, 4.(MG) / IR 445, 29.9.1941
Saenger, Friedrich, Wounded, 10./AR 1352, 28.2.1945
Sahner, Günther, Unteroffizier, 3./GR 176, 5.3.1945
Salamon, Dr. med.Friedrich, Stabsarzt d.Res., II./Pz.Gren.Rgt.26, 20.7.1944
von Saldern - Brallentin, Sylvester, Major, II./GR 65, 21.11.1943
von Saldern - Wilsnack, Burghardt, Hauptmann, II./GR 51, 4.5.1944
de Salengre - Drabbe, Hans, Oberst, GR 457, 22.2.1943
von Salisch, Wilhem, Hauptmann, III./Jäger-Rgt.49, 20.4.1943
Prinz von Salm - Horstmar, Karl-Walrad, Rittmeister, Aufkl.Abt.123, 19.2.1942
Salminger, Josef, Hauptmann, III./Geb.J.Rgt.98, 31.8.1941
von Salmuth, Hans, Generalleutnant, HGr.B, 19.7.1940
Salwey, Benno, Wounded d.Res., IR 270, 2.10.1941
Salz, Wilhelm, Leutnant, 6./GR 502, 10.9.1944
Salzmann, Walter, Wounded, 6./IR 121, 27.6.1942
Sander, Ernst, Oberfeldwebel, 7./Schützen-Rgt.79, 13.10.1941
Sander, Erwin, Generalmajor, 170.Infanterie-Division, 3.9.1942
Sander, Joachim, Oberstleutnant, Pz.Rgt.23, 19.9.1943
Sander, Wilhelm, Fahnenjunker - Feldwebel, 1./Pz.J.Abt.370, 23.12.1943
Sanders, Bernhard, Unteroffizier, 7./GR 278, 7.4.1944
Sandmann, Karlheinz, Unteroffizier, 1./GR 102, 8.2.1944
Sandner, Johan, Oberjäger, 11./Geb.J.Rgt.100, 13.6.1941
Sanne, Werner, Generalmajor, 100./ le.Jäger-Div., 22.2.1942
Freiherr von Saß, Edward, Oberstleutnant GR 277, 19.12.1942
Sassenberg, Hans-Hermann, Leutnant, 2./Pz.Aufkl.Abt.13, 23.10.1941
Sattler, Günter, Hauptmann, II./GR 520, 15.5.1944
von Saucken, Dietrich, Generalmajor, 4.Panzer-Division, 6.1.1942
Sauer, Hermann Oberst, Fest.Gren.Rgt."Sauer", 30.4.1945
Sauer, Johann, Hauptmann d.Res., I./Pz.Gren.Rgt.93, 15.5.1944
Sauer, Konrad, Wachtmeister d.Res., 3./St.Gesch.Abt.209, 26.9.1942
Sauer, Rudolf, Hauptmann, II./GR 405, 5.4.1945
Sauerbruch, Peter, Hauptmann even.G., 14.Panzer-Division, 4.1.1943
Saul, Konrad, Unteroffizier, 1./GR 337, 9.4.1943
Sauter, Jordan, Hauptmann, II./Rgt.1 "Theodor Körner 1", 7.5.1945
Sauvant, Bernhard, Major, I./Pz.Rgt.36, 30.11.1942
Sawatzki, Karl, Feldwebel, 14.(Ca.J.) / GR 3, 23.2.1944
Sawatzki, Otto, Oberfeldwebel, 14.(Ca.J.) / GR 505, 8.9.1941
Sawatzki, Otto, Oberfeldwebel, 3./Pi.Btl.21, 10.9.1944
Prinz von Sayn-Wittgenstein, Ludwig - Ferdinand, Oberstleutnant, KAv.Rgt.Süd, 20.1.1944
Schaal, Ferdinand, Generalleutnant, 10.Panzer-Division, 13.7.1940
Schaarschuh, Helmut, Hauptmann, I./Füs.Rgt.22, 4.10.1944
Schacht, Heinz, Leutnant d.Res., 2./Pz.J.Abt.158, 19.1.1943
Schack, Friedrich-August, Oberst, IR 392, 24.7.1941
von Schack, Hans, Major, SS-Kav.Rgt.16, 27.1.1945
Schade, Karl-Heinz, Leutnant, Pz.Pi.Btl.92, 2.9.1944
Schädlich, Gottfried, Hauptmann, I./GR 514, 9.7.1944
Schaefer, Albert, Obergefreiter, 1./Pz.Gren.Rgt.33, 12.9.1944
Schaefer, Edward, Major, I./GR 72, 23.8.1943
Schäfer, Edward, Wounded, III./GR 1115, 10.2.1945
Schäfer, Erich, Hauptmann d.Res., II./Ski-Jäger-Rgt.2, 31.1.1945
Schäfer, Georg, Feldwebel, 2./Pz.Rgt.1, 17.12.1942
Schäfer, Günther, Leutnant d.Res., Kgr.d.Schule f. Fahnenjunker der Inf.IV, 3.11.1944
Schäfer, Kurt, Hauptmann, GR 516, 29.1.1943
Schäfer, Kurt, Hauptmann, I./Pz.Gren.Rgt.33, 12.8.1944
Schäfer, Rudi, Gefreiter, II./GR 1082, 11.3.1945
Schägger, Peter, Major d.Res., Pz.Aufkl.Abt.23, 16.9.1943
Schäzle, Bernd, Leutnant d.Res., 11./GR 380, 3.1.1944
Schaffner, Willi, Obergefreiter, 9./GR 61, 26.10.1943
Schaldach, Kurt, Obergefreiter, 2./Jäger-Abt.340, 9.8.1942
Schallenberg, Rudolf, Hauptmann, I./GR 289, 10.9.1944
Schaper, Siegfried, Major, GR 3, 20.10.1944
Schareina, Emil, Oberwachtmeister, 8.(MG) / GR 24, 10.5.1943
Scharf, Heinz, Wachtmeister, 3./st. Gesch.Brig.202, 17.8.1944
Scharf, Helmut, Gefreiter, 3./Pz.Gren.Rgt.11, 20.7.1944
Scharf, Konrad, Hauptmann, I./GR 61, 5.4.1945
Scharff, Heinrich, Wounded, 1./GR 109, 23.8.1943
Scharnagel, Hermann, Hauptmann, Pi.Btl.173, 6.10.1943
Schaßner, Court, Major, Geb.J.Rgt.91, 26.12.1944
Schaten, Heinrich, Oberfeldwebel, 6./GR 1, 9.5.1945
Schatz, Bruno, Oberst, GR 977, 9.12.1944
Schaub, Oskar, Wounded, 1./Pz.Gren.Rgt.12, 22.4.1943
Schauer, Georg, Wounded d.Res., Div.Füs.Btl.320, 21.10.1943
Schaumann, Horst, Leutnant d.Res., 3./GR 2, 17.4.1945
Freiherr von Schaumberg, Heinrich, Wounded, Ca.J.Kp.1131, 14.4.1945
Schauwecker, Heinz-Eugen, Wounded d.Res., 7./Pz.Gren.Rgt.115, 31.12.1944
Scheele, Alfons, Obergefreiter, II./GR 405, 30.9.1944
von Scheele, Hans-Karl, Oberst, IR 191, 4.7.1940
Scheffold, Konrad, Wounded, 1./Pi.Btl.24, 18.4.1943
Scheibig, Erich, Oberfeldwebel, 14.(Ca.J.) / GR 174, 15.1.1943
Scheidies, Franz, Oberstleutnant, IR 127, 5.8.1940
Schelhorn, Fritz, Oberfeldwebel, Stabskp./ Schützen-Rgt.66, 4.9.1942
Schell, Otto, Major, III./IR 39, 19.11.1941
Scheller, Walther, Generalleutnant, 9.Panzer-Division, 3.4.1943
Schellhase, Walter, Leutnant d.Res., 6./Werfer-Rgt.52, 30.10.1943
Schemm, Günther, Hauptmann, I./Pz.Gren.Rgt.11, 6.10.1944
Schemmel, Günther, Major, I./Pz.Gren.Rgt.14, 6.10.1944
Schenk, Rudi, Major, II./GR 547, 8.8.1944
Scherenberg, Rolf, Oberst, GR 532, 26.3.1943
Scherer, Fritz, Hauptmann, 2./St.Gesch.Abt.236, 14.12.1943
Scherer, Theodor, Generalmajor, 281.Sicherungs-Division, 20.2.1942
Scherf, Fritz, Oberfeldwebel, 2./Pz.Abt.103, 30.9.1944
Scherf, Walter, Wounded d.Res., 3./Schw.Pz.Abt.503, 23.2.1944
Scherhorn, Heinrich, Oberstleutnant, Sicherungs-Rgt.36, 23.3.1945
Scherling, Ewald, Obergefreiter, 9./GR 15, 26.1.1944
Scheuermann, Harald, Wounded d.Res., 2./Div.Füs.Btl.31, 4.5.1944
Scheuerpflug, Paul Oberst, IR 116, 6.9.1942
Scheunemann, Kurt, Feldwebel, 2.(Ca.Rgt.Führer-Begleit-Brig., 8.1.1945
Scheunemann, Walter, Wounded, 9./IR 272, 5.8.1940
Schewior, Fritz, Wounded d.Res., Pz.J.Kp.1028, 18.2.1945
Schiele, Wilhelm, Hauptmann, II./GR 305, 18.7.1944
Schiemann, Alfred, Obergefreiter, 1./GR 87, 28.2.1943
Schiemann, Gustav, Hauptmann, FEB 346, 9.5.1945
Schier, Rudolf, Hauptmann, III./Jäger-Rgt.49, 14.2.1945
Schill, Gottlob, Obergefreiter, 14./GR 107, 28.12.1943
Schille, Court, Hauptmann, 3.(mot) / Pi.Btl.24, 25.8.1942
Schiller, Friedrich, Leutnant, 5./IR 131, 16.1.1942
Schiller, Siegfried, Hauptmann, Pz.Aufkl.Abt.16, 6.4.1944
Schiller, Johannes, Leutnant d.Res., 1./Inf.Btl.from.b.In.540, 26.3.1943
Schilling, Walter, Generalleutnant, 17.Panzer-Division, 28.7.1943
Schimanski, Johannes, Major, I./GR 408, 5.3.1945
Schimmel, Hugo, Hauptmann, III./IR 41, 23.1.1942
Schimmele, Joseph, Obergefreiter, 14./Füs.Rgt.34, 8.8.1944
Graf Schimmelmann von Lindenburg, Theodor, Major, II/Pz.Rgt.15, 14.5.1941
Schindler, Walter, Hauptmann d.Res., III./GR 106, 4.5.1944
Schirmer, Berthold, Major, I./GR 32, 27.8.1944
Schirmer, Konrad, Leutnant d.Res., 3./Pi.Btl.389, 31.7.1942
Schirp, Werner, Hauptmann, 4./Pz.Rgt.6, 28.3.1945
Schirmacher, Fritz, Wounded, 3./Pz.Pi.Btl.13, 14.5.1941
Schlagberger, Hans, Leutnant d.Res., I./GR 988, 31.1.1945
Schlags-Koch, Walter, Major-d.Res., I./GR 365, 5.9.1944
Schlang, Wilhelm, Feldwebel, 2./Pz.J.Abt.from.b.In.2, 22.8.1943
von Schlebrügge, Hans, Major, I./Geb.J.Rgt.139, 20.5.1940
Schlecht, Wilhelm, Oberfeldwebel, 6./Sturm-Rgt.195, 23.7.1943
Schlee, Joachim, Oberst, GR 338, 16.4.1943
Schlee, Rudolf, Oberfeldwebel, 6./Geb.J.Rgt.13, 23.10.1941
Schleef, Wilhelm, Obergefreiter, 7./Pz.Gren.Rgt.66, 11.12.1943
Schlegel, Heinz, Oberst, GR 222, 23.10.1944
Freiherr von Schleinitz, Sigmund, Generalleutnant, 9.Infanterie-Division, 14.8.1943
Schlemmer, Dipl.-Ing Hans, Generalmajor, 134.Infanterie-Division, 21.4.1942
Schlemminger, Erich, Major, Div.Füs.Btl.168, 29.2.1944
Schleppe, Eberhard, Wounded d.Res., Pz.Aufkl.Abt.26, 27.7.1944
Schlesiger, Otto, Major, II./GR 1, 21.4.1944
Prinz zu Schleswig - Holstein - Sonderburg - Glücksburg, Friedrich - Ferdinand, Major even.G., Pz.Gren.Rgt.40, 22.2.1945
von Schlieben, Karl-Wilhelm, Oberst, Brig.Stab.from.b.In.4, 17.3.1943
Schlieper, Franz, Oberst, Gren.Brig.1132, 21.9.1944
Schlieper, Fritz, Generalmajor, 45.Infanterie-Division, 27.12.1941
Schließmann, Court, Hauptmann, 1./St.Gesch.Brig.286, 18.1.1945
Schlingmann, Harry, Hauptmann, Pi.Btl.112, 14.2.1944
Schlömer, Helmuth, Oberst, Schützen-Rgt.5, 2.10.1941
Schlosser, Walter, Leutnant d.Res., 2./IR 456, 16.9.1942
Schlottmann, Carl, Major-d.Res., Pi.Btl.168, 19.9.1943
Schlüter, Adolf, Hauptmann, II./GR 368, 1.2.1945
Schmahl, Adolf, Leutnant, 10./IR 6, 7.7.1942
Schmalz, Eberhard, Leutnant, Pz.J.Kp.1102, 11.3.1945
Schmalz, Wilhelm, Major, I./Schützen-Rgt.11, 28.11.1940
Schmalzried, Otto, Wounded, 12./IR 419, 30.10.1941
Schmekel, Heinz, Leutnant d.Res., 1./Pz.Gren.Rgt.108, 27.7.1944
Schmeling, Jürgen, Hauptmann, Kgr.i.d.Div.Deneke, 10.2.1945
Schmelzinger, Bruno, Unteroffizier, 4./GR 544, 10.9.1944
Schmid, Alois, Oberfeldwebel, 17./Geb.J.Rgt.91, 9.1.1945
Schmid, Anton, Oberst, 286.Infanterie-Division, 10.2.1945
Schmid, Franz, Leutnant, 3./Schnelle Abt.306, 21.10.1943
Schmid, Georg, Leutnant d.Res., II./Jäger-Rgt.229, 2.6.1943
Schmid, Hans, Oberstleutnant, GR 580, 13.4.1944
Schmid, Walter, Leutnant d.Res.,, II./GR 390, 15.5.1944
Schmidhuber, Gerhard, Oberst, Pz.Rgen.Rgt.304, 18.10.1943
Schmidt, Arthur, Generalmajor, 6.Armee, 6.1.1943
Schmidt, August, Oberst, IR 20, 27.10.1939,
Schmidt, Burkhard, Major, II./IR 411, 6.11.1942
Schmidt, Erich, Major, schw.Pz.Abt.507, 9.6.1944
Schmidt, Erich-Otto Oberstleutnant, GR 679, 4.8.1943
Schmidt, Ernst, Leutnant d.Res., Div.-Sturm-Kp.353, 24.2.1945
Schmidt, Friedrich, Hauptmann, II./IR 437, 8.10.1942
Schmidt, Fritz, Wounded, II./GR 15, 9.12.1944
Schmidt, Georg, Wounded, 6./Jäger-Rgt.56, 9.12.1944
Schmidt, Georg, Leutnant, 7./GR 173, 5.2.1945
Schmidt, Gustav Richard Ernst, Oberst, IR 74, 4.9.1940
Schmidt, Hans, Generalleutnant, 260.Infanterie-Division, 22.9.1941
Schmidt, Hans, Generalleutnant, 275.Infanterie-Division, 16.10.1944
Ritter von Schmidt, Hans, Major d.Res., IR 546, 24.8.1942
Schmidt, Heinz, Wounded, 1./GR 994, 5.2.1945
Schmidt, Hellmuth, Hauptmann, 1./Pz.Rgt.10, 16.9.1943
Schmidt, Hermann, Hauptmann, IV./Art.Rgt.81, 28.6.1943
Schmidt, Hermann, Major, I./KG 66, 20.4.1944
Schmidt, Hermann - Ludwig, Oberwachtmeister, 2./St.Gesch.Brig.209, 4.10.1944
Schmidt, Hubert, Hauptmann d.Res., I./GR 280, 5.3.1945
Schmidt, Johann, Hauptmann, II./IR 62, 18.1.1942
Schmidt, Dipl.Ing.Johannes, Oberstleutnant I./Pz.Rgt.27, 15.10.1942
Schmidt Josef, Oberst, GR 199, 31.1.1943
Schmidt, Josef, Hauptmann d.Res., I./GR 159, 3.12.1943
Schmidt, Jürgen, Oberstleutnant i.G., 37.Infanterie-Division, 1.5.1943
Schmidt, Karl-Heinz, Hauptmann,
Fest.Inf.Btl.XIV/999 , 11.6.1944
Schmidt, Konrad, Wounded, 12./GR 42, 23.8.1943
Schmidt, Richard, Oberstleutnant, IR 473, 6.11.1942
Schmidt, Rudolf, Generalleutnant, XXXIX.Pz.Korps, 3.6.1940
Schmidt - Falbe, Hans-Joachim, Hauptmann d.Res., 10./GR 323, 14.5.1944
Schmidt - Hammer, Werner, Generalleutnant, 168.Infanterie-Division, 12.9.1944
Schmidt-fans and air, Otto, Oberst, IR 35, 26.9.1940
Schmidt-Ott, Gustav-Albrecht, Oberstleutnant, Pz.Rgt.6, 7.10.1942
Ritter von Schmidt, Hans, Major d.Res., IR 546, 24.8.1942
Schmidtmann, Hans-Albert, Oberstleutnant, Art.Rgt.31, 18.10.1944
Schmied, Josef, Unteroffizier, 3./Pi.Btl.198, 26.1.1944
Schmied, Lorenz, Obergefreiter, 8./Geb.J.Rgt.100, 29.11.1944
Schmischke, Helmut, Hauptmann, Pi.Btl.36, 22.7.1943
Schmitt, Anton, Feldwebel, 2./GR 992, 16.11.1944
Schmitt, Artur, Generalmajor, rückw.Armee-Geb.556, 5.2.1942
Schmitt, Erich, Obergefreiter, 3./GR 118, 8.10.1943
Schmitt, Jakob, Oberfeldwebel, 13./GR 485, 30.9.1944
Schmitz, Franz, San - Unteroffizier, 3./GR 279, 13.9.1943
Schmitzer, Franz, Obergefreiter, 4./Art.Rgt.6, 26.9.1942
Schmölzer, Johann, Oberwachtmeister, 1./Radf.Abt.68, 24.9.1942
Schmoll, Siegfried, Leutnant d.Res., GR 217, 9.6.1944
Schmude, Ernst-Friedrich, Hauptmann, II./GR 732, 9.5.1945
Schmückle, Willi, Fahnenjunker - Oberfeldwebel, 6./Fahnenjunker - Rgt.1241, 15.3.1945
Schnabl, Ernst, Leutnant d.Res., 9./Jäger-Rgt.204, 7.2.1944
Schnappauf, Georg, Major, Pz.Rgt.Führer-Begl.Div., 9.5.1945
Schnarr, Franz-Karl, Oberfeldwebel, 13./GR 366, 26.3.1944
Schneck, Ernst, Hauptmann d.Res., I./GR 698, 16.11.1944
Schneckenburger, Wilhelm, Generalleutnant, 125.Infanterie-Division, 1.8.1942
Schneege, Rolf, Leutnant d.Res., Stabskp./ IR 120, 14.5.1941
Schneider, Albert, Hauptmann, FEB 178, 23.12.1942
Schneider, Alfred, Leutnant d.Res., 9./Geb.J.Rgt.206, 7.6.1942
Schneider, Eckhard, Wounded, 6./Füs.Rgt.202, 24.7.1943
Schneider, Dipl.Ing.Erich, Generalmajor, 4.Panzer-Division, 5.5.1943
Schneider, Erich, Hauptmann, II./Pz.Rgt.9, 10.2.1944
Schneider, Friedrich, Hauptmann d.Res., GR 418, 24.2.1943
Schneider, Heinrich, Oberfeldwebel, FEB 211, 6.4.1944
Schneider, Hainz, Wounded, 3./Pz.Pi.Btl.59, 22.9.1941
Schneider, Heinz, hauptmann, II./GR 669, 20.10.1944
Schneider, Joseph, Oberfeldwebel, 11./Jäger-Rgt.207, 27.6.1942
Schneider, Joseph, Oberfeldwebel, 5./GR 521, 18.1.1944
Schneider, Kurt, Hauptmann d.Res., 7./Art.Rgt.129, 11.9.1943
Schneider, Otto, Leutnant, Pi.Kp./ Jäger-Rgt.54, 28.10.1944
Schneider, Paul, Hauptmann, II./GR 959, 18.11.1944
Schneider, Rudolf, Wounded, 1./Pz.J.Abt.342, 4.10.1942
Schneider, Wilhelm, Wachtmeister, II./Reiter-Rgt.32, 30.4.1945
Schneider - Kostalski, Ferdinand, Hauptmann, III./Pz.Rgt.6, 9.7.1941
Only Once, Willy, Feldwebel, The Radf.Kp./ GR 192, 29.6.1943
Schnell, Karl, Feldwebel, 1./GR 423, 2.9.1944
Schnepf, Wilhelm, Leutnant, schw. Heeres Pz.J.Abt.654, 31.1.1945
Schnitger, Albrecht, Oberfeldwebel, 6./IR 18, 7.10.1942
Schnocks, Herbert, Hauptmann, GR 317, 8.5.1945
Ritter von Schobert, Eugen, General der Infanterie, VII.Armee-Korps, 29.6.1940
Schöck, Fritz, Hauptmann, 2./Schw.Pz.Abt.507, 5.9.1944
Schönburg, Helmut, Feldwebel, 5./Jäger-Rgt.28, 5.4.1944
Schön, Rudolf, Leutnant d.Res., 3./Pi.Btl.8, 12.12.1944
Schönbeck, Viktor, Hauptmann, 13./Geb.J.Rgt.139, 20.6.1940
Schönberg, Friedrich, Oberstleutnant, Div.Gruppe 262, 10.9.1944
The Prinz von Schönburg - Waldenburg, Wilhelm, Hauptmann, 1./Pz.Rgt.31, 18.5.1941
Schönbusch, Friedrich, Feldwebel, 1./Pi.Btl.1059, 18.1.1945
Schöne, Hans-Wolfgang, Wounded d.Res., II./ Fahnenjunker-Gren.Rgt.1242, 23.3.1945
Schönebeck, Hans, Hauptmann, I./Pz.Gren.Rgt.64, 23.3.1945
Schöneich, Hans, Oberstleutnant i.G., 20.Panzer-Division, 12.8.1944
von Schonfeld, Carl-August, Oberst, GR 949, 4.5.1944
Schonfeld, Gerhard, Wounded, 3./Pz.Pi.Btl.40, 25.8.1942
Schonfeld, Henning, Oberstleutnant, Aufkl.Abt.20, 15.8.1940
Schonfeld, The Court, Oberfeldwebel, 4./Pz.Rgt.10, 22.9.1941
Schöning, Wilhelm, Major, I./Füs.Rgt."Feldherrnhalle", 7.2.1944
Schönwald, Tungsten, Wounded d.Res., II./GR 53, 10.9.1944
Schoepffer, Eberhard, Oberst, Kampf-Kdt.von Elbing, 9.2.1945
Schörner, Ferdinand, Generalmajor, 6.Gebirgs-Division, 20.4.1941
Schoknecht, Hainz, Leutnant d.Res., schw. Heeres Pz.J.Abt.666, 21.1.1945
Schollen, Heinrich, Feldwebel, 2./Pz.Gren.Rgt.14, 12.11.1943
Scholz, Erich, Generalmajor, Kgr."Scholz", 26.12.1944
Scholz, Fritz, Major, I./GR 423, 21.1.1945
Scholz, Gerhard, Oberfeldwebel, 7./GR 317, 21.9.1944
Scholz, Karl, Leutnant d.Res., 14./GR 4, 9.5.1945
Scholz, Dr. Ing Werner, Leutnant, 2./St.Gesch.Brig.279, 5.3.1945
Scholz, Georg, Oberst, Inf.Lehr-Rgt., 17.2.1943
Schopper, Erich, Generalleutnant, 81.Infanterie-Division, 30.4.1943
Schormann, Wilhelm, Obergefreiter, 1./Pz.Gren.Rgt.74, 18.11.1944
Schott, Albert, Unteroffizier, 1./GR 1077, 10.9.1944
Schrader, Hermann, Hauptmann, Div.Füs.Btl.49, 9.12.1944
Schrader, Hermann Albert, Wounded, 11./IR 16, 29.5.1940
Schrader, Werner, Leutnant, 3./GR 17, 24.12.1944
Schramm, Richard, Oberfeldwebel, 1./St.Gesch.Abt.202, 23.12.1942
Schrank, Max-Günther, Oberstleutnant I./Geb.J.Rgt.100, 17.7.1941
Schrauth, Werner, Wounded, Even./GR 80, 3.12.1943
Schreckenbach, Fritz, Oberfeldwebel, 4./Pz.Aufkl.Abt.5, 5.9.1944
Schreiber, Alfred, Oberfeldwebel, 6./GR 365, 20.4.1943
Schreiber, Hans-Jürgen, Wounded, 4./Div.Aufkl.Abt.22, 3.1.1943
Schreiber, Joseph, Feldwebel, 4./Sturm-Rgt.14, 31.3.1943
Schreiber - Volkening, Dr. jur.Hellmuth, Wounded, 9./IR 16, 29.5.1940
Schrems, Leopold, Obergefreiter, Stabskp./ Geb.J.Rgt.85, 27.7.1944
She, Martin, Oberstleutnant, GR 168, 24.6.1944
Schroeder, Albert, Hauptmann, 3./ Heeres Flak-Art.Abt.287, 9.12.1944
Schroeder, Ferdinand, Wounded, 5./GR 1124, 17.3.1945
Schröder, Hans-Erwin, Unteroffizier, 1./Pz.J.Abt.20, 4.12.1941
Schröder, Heinz, Wounded, 4./AR 260, 4.11.1943
Schröder, Dr.-Ing Court, Oberstleutnant, Pi.Btl.74, 19.2.1942
Schroeder, Wilhelm Heinrich August, Oberstleutnant, GR 580, 26.3.1944
Schroedter, Erich Friedrich Dagobert, Rittmeister, Pz.Augkl.Abt."GD", 23.10.1944
Schroepfer, Michael, Obergefreiter, 14./IR 111, 27.12.1941
Schroeter, Anton, Wounded, Div.Füs.Btl.126, 26.3.1944
Schröter, Erich, Hauptmann, I./IR 120, 8.9.1941
Schroth, Walther, General der Infanterie, XII.AK, 9.7.1941
Schrupp, Ernst, Hauptmann, 3./AR 1176, 28.3.1945
Schubert, Albrecht, General der Infanterie, XXIII.AK, 17.9.1941
Schubert, Carl-Heinz, Leutnant, 9./Pz.Art.Rgt.2, 18.4.1943
Schubert, Günther, Oberstleutnant I./IR 49, 5.6.1940
Schubert, Paul-Georg, Oberfeldwebel, 3./Pi.Btl.3, 2.3.1944
Schuck, Joseph, Wounded d.Res., 3./GR 351, 4.6.1944
Schüler, Hans, Major, IR 633, 5.8.1940
Schüler, Heinrich, Hauptmann d.Res., II./IR 525, 18.9.1942
Schüler, Herbert, Oberfeldwebel, 9./GR 697, 12.8.1944
Schülke, Hurt, Wounded, III./Ski-Jäger-Rgt.1, 28.10.1944
Schünemann, Otto, Oberst, IR 184, 20.12.1941
Schürmann, Dipl.-Ing Paul, Generalmajor, 25.Pz.Gren.Div., 2.9.1944
Schüßler, Joseph, feldwebel, 5./GR 106, 14.6.1943
Schütt, Fritz, Hauptmann d.Res., II./GR 502, 26.3.1943
Schütt, Kurt, Major, Feld-Ers.Btl.299, 14.2.1945
Schütte, Ludwig, Major, Div.Füs.Btl.131, 23.2.1944
Schütten, Wilhelm, Oberfeldwebel, 3./Pz.Gren.Rgt.4, 4.6.1944
Schütz, Erwin, Hauptmann, II./GR 1127, 11.5.1945
von Schütz, Harald, Major, Pz.Aufkl.Abt.7, 5.4.1945
Schütz, Hermann, Hauptmann d.Res., I./GR 273, 21.4.1944
Schug, Otto, Unteroffizier, 2./Pi.Btl.235, 3.11.1944
Schuler, Emil, Oberst, Geb.J.Rgt.218, 9.12.1944
Schuller, Sebastian, Unteroffizier, 1./Pz.J.Abt.10, 31.7.1943
Schulte, Hubert, Hauptmann d.Res., I./Pz.Gren.Rgt.1 Führer-Gren-Div., 30.4.1945
Schulte - Heuthaus, Hermann, Oberstleutnant, The Kradsch.Btl.25, 23.1.1942
Schultz, Erich, Hauptmann, I./GR 94, 22.1.1944
Schultz, Fritz-Rudolf, Hauptmann d.Res., I./Pz.Rgt.35, 21.4.1944
Schultz, Harald, Generalmajor, 24.Infanterie-Division, 5.4.1945
Schultz, Paul, Oberst, IR 308, 3.9.1942
Schulz, Adalbert, Hauptmann, 1./Pz.Rgt.25, 29.9.1940
Schulz, Arthur, Major, I./IR 233, 7.8.1942
Schulz, Dr. Erich, Major d.Res., I./GR 6, 10.9.1944
Schulz, Friedrich, Oberst i.G., XXXXIII.AK, 29.3.1942
Schulz, Friedrich, Oberfeldwebel, FEB 361, 9.6.1944
Schulz, Heinrich, Gefreiter, 3./Pi.Btl.161, 18.10.1941
Schulz, Helmut, Leutnant, 5./GR 96, 20.10.1944
Schulz, Johannes, Major, I./IR 49, 6.10.1941
Schulz, Dr. social sciences academy Johannes, Oberst, Pz.Gren.Rgt.10, 19.9.1943
Schulz, Karl, Major .jersey., I./IR 699, 19.9.1942
Schulz-Lepel, Karl-Heinz, Wounded d.Res., 6./GR 552, 13.9.1943
Schulz, Manfred, Hauptmann, I./GR 23, 10.9.1944
Schulz, Otto, Wounded, 3./IR 125, 19.6.1940
Schulz-Merkel, Dr. med.Hans-Joachim, Stabsarzt, Even./Pz.Rgt.35, 23.12.1943
Schulz, Heinrich, Stabsfeldwebel, 2./Pz.Abt.116, 14.8.1943
Schulz, Johannes, Hauptmann d.Res., I./GR 191, 14.1.1945
Schulze, Kurt, Major, I./Pz.Gren.Rgt.3, 14.4.1945
Schulz, Otto, Leutnant d.Res., 8./IR 386, 19.6.1942
Schulze, Paul Joseph, Hauptmann, II./Pz.Rgt.21, 30.12.1943
Schulze, Walter, Feldwebel, 6./GR 9, 5.4.1944
Schulz, Werner, Major d.Res., II./IR 510, 1.3.1942
Schumacher, Gerd, Leutnant d.Res., 5./GR 337, 15.1.1944
Schumacher, Paul, Wounded d.Res., 2./GR 427, 11.12.1943
Schunk, Karl, Hauptmann, II./GR 157, 9.6.1944
Schuncke, Wilhelm, Wounded d.Res., II./sturm-Rgt.AOK 4, 28.3.1945
Schurig, Hans, Oberstleutnant, GR 260, 28.1.1943
Schurreit, Gerhard, Oberfeldwebel, 4./GR 44, 26.11.1944
Schury, Otto, Major, II./Geb.J.Rgt.100, 17.7.1941
Schuss, Joseph, Obergefreiter, 3./IR 520, 4.9.1942
Schuster, Karl, Obergefreiter, 8./Pz.Gren.Rgt.126, 5.2.1945
Schwabenberger, Joseph, Feldwebel, 2./GR 467, 10.9.1943
Schwalb, Helmut, Hauptmann, 1./st. Gesch.Brig.190, 23.8.1944
Schwalbe, Eugen-Felix, Oberst, IR 461, 13.7.1940
Schwamberger, Richard, Hauptmann, III./GR 117, 20.4.1945
Schwanbeck, Walter, Unteroffizier, 2./Reiter-Rgt.31, 5.10.1944
Schwanitz, Joachim, Hauptmann, II./GR 3, 9.5.1945
Schwark, Hugo, Wounded d.Res., I./GR 911, 23.10.1944
Schwarm, Kurt, Obergefreiter, Stab / Pz.Gren.Rgt.98, 11.1.1945
Schwarting, Heinrich, Hauptmann d.Res., 6./IR 154, 15.8.1940
Schwarz, Friedrich, Wounded d.Res., 3./Pz.Gren.Rgt.35, 21.1.1945
Schwarz, Heinrich, Obergefreiter, 10./AR 3, 15.1.1943
Schwarz, Manfred, Leutnant d.Res., 1./Pz.J.Abt.10, 25.8.1941
Schwarzenbacher, Joseph, Unteroffizier d.Res., 1./St.Gesch.Brig.912, 27.8.1944
Schwarzer, Emil-Gerhard, Wounded d.Res., II./AR 158, 23.2.1944
Schwarzer, Otto, Hauptmann, I./IR 187, 6.10.1942
Schwarzgruber, Rudolf, Oberjäger, 10./Geb.J.Rgt.13, 30.4.1945
Schwarzrock, Rudolf, Major, I./Pz.Gren.Rgt."GD", 19.8.1944
Schwede, Hugo, Leutnant, GR 82, 5.1.1944
von Schwedler, Viktor, General der Infanterie, IV.AK, 29.6.1940
Schweitzer, Heinz, Gefreiter, 13./Pz.Gren.Rgt.103, 9.7.1944
Schweizer, Heinz, Hauptmann, Sprengkommando 1/IV, 28.6.1943
Schwender, Herbert, Major, GR 3, 11.3.1943
Schwerdfeger, Johann, Feldwebel, 1./Jäger-Rgt.228, 17.5.1943
Graf von Schwerin, Gerhard, Oberst, IR 76, 17.1.1942
Schwerin, Werner, Feldwebel, 9./Füs.Rgt.27, 21.12.1944
Schwerk, Otto, Hauptmann, I./GR 96, 15.7.1944
Schwertherr, Joseph, Unteroffizier, As Well./IR 77, 6.10.1942
Schwieger, Hans-Gunnar, Major, Div.Füs.Btl.72, 23.9.1943
Schwing, Hellmuth, Major, Pz.Pi.Btl.39, 30.12.1943
Schwöppe, Heinz, Hauptmann, Feld-Ers.Btl.21 (L), 26.3.1945
von Scotti, Friedrich Generalleutnant, 227.Infanterie-Division, 8.6.1943
Freiherr von Seckendorff, Erich, Oberstleutnant, the Kradsch.Btl.6, 4.9.1940
Seckler, Karl, Hauptmann, II./Pz.Gren.Grt.13, 23.8.1944
von Seebeck, Bernhard-Georg, Hauptmann, I./GR 361, 14.10.1944
Seeber, Helmut, Hauptmann, II./Jäger-Rgt.229, 5.4.1945
Seeber, Werner, Obergefreiter, 14./GR 952, 16.4.1944
Seibel, Joseph, Leutnant d.Res., 1./GR 332, 4.5.1944
Seidel, Erich, Oberst, GR 236, 10.9.1944
Seidel, Dr. jur.Heinrich, Wounded, II./IR 422, 14.12.1941
Seidensticker, August, Major, schw.Pz.Abt.504, 17.7.1943
Seidenstücker, Dr. jur.Herbert, Hauptmann d.Res., II./GR 428, 18.11.1943
Seidl, Joseph, Oberfeldwebel, GR 520, 15.5.1944
Seifert, Ernst, Major, II.schw.Art.Rgt.48, 29.9.1940
Seifert, Hans, Leutnant, 13./GR 952, 9.6.1944
Seifert, Werner, Hauptmann d.Res., I./GR 95, 2.9.1944
Seiler, Alfred, Leutnant, Stabskp./ 389.Infanterie-Division, 5.4.1945
Seiler, Herbert, Leutnant d.Res., II./GR 445, 7.9.1943
Seitz, Adolf, Major, III./Geb.J.Rgt.99, 5.8.1940
Seitz, Hermann, Oberstleutnant, Aufkl.Abt.20, 12.4.1942
Seconds, Alfred, Wachtmeister, 6./Art.Rgt.11, 10.9.1944
Selhorst, Eugen, Wounded, Even./IR 186, 6.10.1942
Selinger, Karl, Feldwebel, II./Geb.J.Rgt.144, 12.12.1944
Sell, Hans-Joachim, Hauptmann, Pz.Aufkl.Abt.8, 14.4.1945
Selle Erich, Hauptmann d.Res., 12./IR 410, 9.12.1942
Semmer, Wolfgang, Leutnant, 5./IR 85, 24.6.1940
Semrau, Norbert, Leutnant d.Res., 1./GR 29, 6.4.1944
Semrau, Paul, Leutnant, 7./Pz.Gren.Rgt.25, 30.9.1944
Senfft von Pilsach, Ott-Friedrich, Wounded, 4./Pz.Rgt.5, 27.6.1941
Senft, Joseph, Leutnant, 6./GR 1122, 11.3.1945
von Senger und Etterlin, Fridolin, Generalmajor, 17.Panzer-Division, 8.2.1943
Sensfuß, Franz, Generalleutnant, 212.Infanterie-Division, 22.8.1944
Serck, Julius, Oberwachtmeister, 3./St.Gesch.Brig.300, 23.3.1945
Settner, Court, Hauptmann, II./GR 1076, 18.11.1944
Severloh, Rudolf, Leutnant, 11./GR 17, 25.1.1945
Seyd, Otto, Hauptmann, I./GR 407, 5.3.1945
von more heavily armed - Kurzbach, Walther, Generalmajor, 12.Infanterie-Division, 15.8.1940
Seyffardt, Paul Oberst, IR 111, 17.1.1942
Seyrl, Rudolf, Hauptmann, I./Pz.Gren.Rgt.73, 14.5.1944
Sibbel, Emil, Oberfeldwebel, 5./GR 151, 28.3.1945
Sichart von Sichartshofen, Wolfgang, Major, GR 43, 4.5.1944
Sichelschmidt, Herbert, Major, The St.Gesch.Brig.210, 4.5.1944
Siebenthaler, Richard, Oberfeldwebel, 6./Pz.Rgt.2, 14.4.1945
Sieber, Bernhard, Oberst, Jäger-Rgt.228, 24.6.1944
Sieber, Horst, Leutnant, Jagdpanzer-Kp.1257, 9.5.1945
Sieberg, Friedrich, Oberstleutnant, Pz.Rgt.10, 16.6.1940
Siebert, Franz, Oberfeldwebel, 3./Pz.J.Abt.306, 9.7.1944
Siebert, Friedrich Generalleutnant, 44.Infanterie-Division, 18.11.1941
Sieckenius, Rudolf, Oberstleutnant, Pz.Rgt.2, 17.9.1941
Siegel, Rudolf, Oberstleutnant d.Res., GR 1084, 14.2.1945
Sieger, Robert, Feldwebel, 3./IR 133, 14.12.1941
Siegert, Wilhelm, Oberfeldwebel, Stabskp./GR 410, 11.4.1944
Siegler, Hans, Jäger, 5./Jäger-Rgt.49, 12.8.1944
Sigmund, Bernhard, Wounded, 1./GR 7, 14.4.1945
von Siegroth, Joachim, Oberst, Fahnenjunker-Schule VI Metz, 18.10.1944
Sielemann, Court, Unteroffizier, 2./GR 1129, 14.4.1945
Sieler, Ernst, Oberst, IR 46, 12.9.1941
Sieling, Bruno, Wounded d.Res., I./GR 401, 5.3.1945
Sierts, Friedrich, Oberst d.Res., GR 438, 23.10.1944
Sievers, Karl, Generalmajor, 719.Infanterie-Division, 18.11.1944
Sievers, Walther, Hauptmann d.Res., III./IR 415, 19.12.1942
Sievert, Curt, Generalmajor, 58.Infanterie-Division, 29.2.1944
Siggel, Hermann, Oberstleutnant, GR 172, 9.6.1944
Silzner, Franz, Wounded d.Res., 11./IR 501, 21.10.1942
Simms, Alfred, Stabsfeldwebel, 2./IR 31, 27.7.1941
Simon, Herbert, Oberstleutnant, Schützen-Rgt.112, 24.7.1941
Simon, Klaus, Hauptmann, I./GR 89, 23.2.1944
Simon, Ludwig, Leutnant d.Res., 2./Pz.Gren.Rgt.35, 5.3.1945
Simoneit, Dr. social sciences academy habil.Max, Hauptmann d.Res., Stabskp./ The GR 919, 23.6.1944
Simons, Arnold, Major, IR 190, 4.3.1942
Simons, Gerhard, Wounded d.Res., AR 240, 29.2.1944
Singer, Herbert, Hauptmann, II./Füs.Rgt.22, 5.5.1942
Sinnhuber, Johann, Generalleutnant, 28.Infanterie-Division, 5.7.1941
Sinning, Helmut, Feldwebel, 6./GR 181, 15.3.1944
Sinram, Klaus, Major, GR 309, 23.10.1944
Sintzenich, Rudolf, Generalmajor, 33.Infanterie-Division, 15.8.1940
Sinzinger, Adolf, Oberst, IR 257, 9.2.1942
Siry, Maximilian, Generalmajor, 246.Infanterie-Division, 13.6.1942
Sitt, Wilhelm, Volkssturm, Volkssturm Köln, 7.2.1945
von Sivers, Karl, Major, I./Pz.Rgt.15, 6.3.1944
Six, Walter, Feldwebel, 4.(MG) / Pz.Gren.Rgt.12, 5.4.1944
Sixt, Friedrich, Generalleutnant, 50.Infanterie-Division, 17.12.1943
Sixt von Armin, Hans-Heinrich, Generalleutnant, 95.Infanterie-Division, 22.9.1941
Smollich, Rudolf, Wounded, Div.Füs.Btl.168, 16.11.1944
Snoek, August, Wounded d.Res., Pz.Pi.Btl.209, 5.11.1944
Sobotta, Paul, Leutnant d.Res., 9./GR 110, 26.6.1944
Socke, Erich, Oberfeldwebel, 2./Pz.Rgt.36, 5.11.1944
Sodan, Ralf, Oberst, IR 338, 16.6.1940
von Sodenstern, Georg, Generalleutnant, esgruppe And, 19.7.1940
Söchting, Fritz, Gefreiter, 3./Schnelle Abt.329, 16.4.1943
Söhlke, August, Oberfeldwebel, 3./GR 211, 14.4.1945
Söth, Wilhelm, Hauptmann, II./Art.Rgt.56, 28.11.1940
Soldner, Gustav, Wounded d.Res., I./Pz.Gren.Rgt.66, 18.7.1944
Sommer, Clemens, Major, II./Pz.Gren.Rgt."GD", 18.1.1945
Sommer, Ruprecht, Major, I./Pz.Gren.Rgt.Führer-Gren.-Div., 5.4.1945
Sonntag, Christian, Major, Div.Gruppe 255, 12.2.1944
Sonntag, Ernst, Oberst, Jäger-Rgt.749, 17.4.1945
Sonntag, Eugen, Hauptmann, I./Gren.Rgt.117, 9.12.1944
Sonntag, Karl-Heinrich, Wounded d.Res., I./ schw.Kav.Abt.4, 4.10.1944
Sonntag, Paul, Leutnant d.Res., Pz.Rgt.27, 19.1.1943
Sorge, Karl-Heinz, Wounded, 5./Pz.Rgt.6, 7.2.1944
Sorko, August, Oberstleutnant, II./Geb.J.Rgt.137, 20.6.1940
Sowada, Bernhard, Leutnant d.Res., 1./St.Gesch.Brig.237, 12.10.1943
Soyka, Heinz, Wounded, 2./GR 96, 13.1.1944
Spaeter, Helmuth, Rittmeister, 2./Pz.Aufkl.Abt."GD", 28.7.1943
Späthe, Heinz, Leutnant d.Res., 8./Pz.Rgt.26, 20.10.1944
Spandau, Hermann, Hauptmann d.Res., I./GR 396, 9.9.1942
von Spangenberg, Hans-Christoph, Oberstleutnant d.Res., GR 203, 22.1.1943
Sparbier, Heinz, Wounded d.Res., 9./IR 6, 17.12.1942
Spari, Julius, Stabsfeldwebel, 7./Geb.J.Rgt.138, 10.9.1944
Specht, Karl-Wilhelm, Oberst, IR 55, 8.9.1941
Ritter von Speck, Hermann, Generalleutnant, XVIII.AK, 17.10.1940
Speckenheier, Helmut, Wounded, 3./ Heeres Flak-Abt.312, 7.10.1942
Speckter, Hans, Wounded, 4./ schw.Pz.J.Abt.563, 9.4.1944
Speich, Paul, Unteroffizier, 1./Pi.Btl.162, 18.11.1941
Speidel, Dr.the social sciences academy, Hans, Generalleutnant, 8.Armee, 1.4.1944
Speidel, Kurt, Wounded, 2./Pz.Pi.Btl.86, 22.9.1941
Spengler, Fritz, Hauptmann, I./GR 289, 6.5.1945
Sperl, Rudolf, Generalleutnant, 61.Infanterie-Division, 10.2.1945
Sperling, Max, Oberstleutnant, Pz.Gren.Rgt.11, 6.4.1944
Speth, Hans, Generalleutnant, 28.Jäger-Division, 23.2.1944
Spiegel, Edmund, Major, I./GR 544, 8.8.1944
Spiegel, Joachim, Hauptmann, I./GR 4, 19.1.1943
Spiegel, Wendelin, Hauptmann d.Res., I./GR 279, 28.2.1945
Spielmann, Johannes, Wounded, 1./St.Gesch.Abt.197, 27.3.1942
Spier, Paul, Major, Pz.J.Abt.299, 10.9.1944
Spieß, Jakob, Leutnant d.Res., Kavallerie-Rgt.5, 15.8.1944
Spiethoff, Armin, Oberst, GR 442, 5.3.1945
Spindler, Wilhelm, Leutnant, 13./Geb.J.Rgt.98, 21.12.1940
Spitäller, Friedrich, Major d.Res., Jäger-Btl.8, 25.7.1943
Spitzer, Robert, Wounded, 2./Pz.J.Abt.1541, 5.4.1945
Graf von Sponeck, Hans, Generalleutnant, 22.Infanterie-Division, 14.5.1940
Graf von Sponeck, Theodor, Oberst, Schützen-Rgt.11, 12.9.1941
Sponheimer, Otto, Generalleutnant, 21.Infanterie-Division, 8.8.1941
Spott, Alfred, Wounded, 8.(MG) / GR 1124, 5.3.1945
Sprang, Max, Major, Div.Kampfschule 349, 9.12.1944
Spranz, Bodo, Wounded, 1./St.Gesch.Brig.237, 3.10.1943
Sprengel, Alfred, Oberfeldwebel, 5./GR 405, 26.3.1944
Spreu, Willy, Major d.Res., Pz.Gren.Rgt.192, 24.2.1945
Springer, Gustav, Feldwebel, 2./Pz.J.Abt.253, 30.4.1945
Springmann, Joseph, Oberjäger, 11./Jäger-Rgt.229, 5.4.1945
Staar, August, Leutnant, 4.(MG) / GR 112, 22.8.1943
Staba, Erich, Leutnant, 1./FEB 89, 21.9.1944
Stach, Erich, Wounded d.Res., I./GR 149, 9.1.1945
Stachelhaus, Hermann, Wounded, Even./Pz.Gren.Rgt.103, 4.5.1944
Staedke, Helmut, Oberst i.G., XXXV.AK, 14.8.1943
Stahl, Dr. jur.Paul, Major d.res., Pz.Gren.Rgt.114, 4.5.1944
Stahlmann, Wilhelm, Feldwebel, 8./GR 497, 16.3.1944
Staiger, Friedrich, Major, I./GR 185, 23.8.1944
Stammerjohann, Reinhold, Oberst, Pz.Gren.Rgt.76, 14.4.1945
Stampfer, Otto, Hauptmann, III./Geb.J.Rgt.136, 23.7.1942
Stapf, Otto, Generalleutnant, 111.Infanterie-Division, 31.8.1941
von Starck, Wilhelm, Hauptmann d.Res., I./AR 1553, 23.10.1944
Starl, Matthias, Hauptmann, I./Geb.J.Rgt.98, 9.5.1945
Mayor, Otto, Oberfeldwebel, 1./GR 686, 8.5.1943
Stather, Heribert, Major, GR 482, 8.8.1943
Staubach, Alfred, Unteroffizier, 7./GR 667, 27.8.1943
Staufenbiehl, Paul, Wounded, Stabskp./Jäger-Rgt.49, 17.4.1945
von Stauss, Sven, Hauptmann d.Res., II./Pz.Gren-Rgt.98, 30.4.1945
Stautner, Ludwig, Major, I./Geb.J.Rgt.139, 20.6.1940
Steckmeier, Jakob, Leutnant, 3./GR 485, 9.4.1944
Steenbock, Court, Obergefreiter, III./GR 53, 14.5.1944
Steffani, Wilhelm, Gefreiter, 13.(IG) / GR 948, 4.5.1944
Steffen, Walter, Hauptmann, Gren.Rgt.Gruppe 510, 4.7.1944
Steger, Fritz, Leutnant d.Res., IR 20, 15.8.1940
Steger, Wilhelm, Feldwebel, 6./Pz.Gren.Rgt.10, 20.4.1943
Steglich, Martin; Hauptmann, II./Füs.Rgt.27, 25.1.1943
Stegmann, Karl, Unteroffizier, 7./AR 198, 20.1.1944
Stegmann, Rudolf, Generalmajor, 36.Infanterie-Division, 20.1.1944
Steidl, Konrad, Hauptmann d.Res., I./2.Jäger-Rgt."Brandenburg", 26.1.1944
Steidle, Luitpold, Oberstleutnant, GR 767, 22.1.1943
Steigelmann, Eugen, Feldwebel, 8./GR 80, 9.6.1944
Stein, Erich, Wounded d.Res., II./GR 105, 3.JAnuar 1944
Stein, Gerhard, Hauptmann, Div.Füs.Btl.30, 26.11.1944
Stein, Walter, Major, III./GR 485, 28.11.1943
Steinbach, Dr. social sciences academy Heinz, Leutnant d.Res., 3./Pz.Pi.Btl.19, 27.9.1943
Steinbacher, Fritz, Hauptmann, I./AR 172, 21.2.1944
Steinbronn, Eberhard, Hauptmann d.Res., Pz.Zerst.Abt.KG.D, 11.7.1944
Steinbrenner, Walter, Hauptmann d.Res., 7./GR 211, 9.7.1944
Steinert, Gerhard, Wounded, 9./GR 532, 21.4.1944
Steinführer, Gerhard, Oberfeldwebel, 2./Pz.Gren.Rgt.394, 8.5.1943
Steinhardt, Dietrich, Wounded, 2./IR 51, 27.10.1939,
Steinhauser, Georg, Unteroffizier, 5./GR 316, 31.1.1945
Steinhoff, Georg, Oberfeldwebel, Pi.-Zug / I./GR 431, 29.11.1944
Steinhorst, Paul, Wounded, 6./IR 410, 20.10.1944
Steinke, Erhard, Hauptmann, 129.Infanterie-Division, 20.4.1945
von Steinkeller, Friedrich-Carl, Oberstleutnant, Pz.Gren.Rgt.7, 31.3.1945
Steinkopf, Herbert, Wounded d.Res., 3./GR 467, 15.5.1944
Steinwachs, Heinrich, Oberstleutnant, Pz.Art.Rgt.116, 15.4.1944
Steinwachs, Walter, Wounded, GR 432, 30.4.1945
Steiof, Joseph, Major, GR 1096, 22.10.1944
Stellwagen, Friedrich, Hauptmann, II./GR 106, 17.3.1945
Stemmermann, Wilhelm, General der Artillerie, XI.AK, 7.2.1944
Stenzel, Heinrich, Wounded, 2.(Radf.) / Div.Aufkl.Abt.12, 22.12.1941
Stenzel, Herbert, Hauptmann, I./Pz.Gren.Rgt.108, 5.3.1945
Stephan, Alois, Leutnant d.Res., 1./GR 1084, 10.2.1945
Stephan, Eberhard, Major, Pz.Aufkl.Abt.116, 12.1.1945
Stern, Hans, Hauptmann, 3./Pz.Rgt.11, 15.7.1941
The Reichsführer von Sternbach, Franz, Hauptmann, III./GR 688, 12.11.1943
Stettin, Günter, Major, Pz.Pi.Btl.92, 24.1.1944
"Ritter von Grabenhofen, Walter, Oberst, 1.Gebirgs-Division, 23.4.1943
Steuer, Dr. jur.Friedrich-Wilhelm, Major, III./Pz.Gren.Rgt.129, 26.8.1943
Stichtenoth, Friedrich, Oberstleutnant, Pz.Gren.Rgt.128, 5.9.1944
Stiefelmayer, Otto, Wounded, 1./Pz.Rgt.8, 12.7.1942
Steifvater, Hermann, Major, Pz.J.Abt.173, 18.5.1941
Stiegert, Rolf, Hauptmann d.Res., II./GR 316, 16.1.1945
Stiegler, Johann, Oberfeldwebel, Pz.J.Abt."Feldherrnhalle", 1.2.1945
Stier, Gottwald, Unteroffizier d.Res., 1./St.Gesch.Abt.667, 13.8.1943
Stier, Dipl.Ing.Paul, the Wounded d.Res., 2./Pi.Btl.741, 8.10.1942
Stigler, Joseph, Wounded d.Res., II./IR 42, 10.7.1942
Stillger, Fritz, Leutnant, 7./GR 1, 14.6.1943
Stimmer, Albert, Oberfähnrich, AR 342, 6.10.1944
Stock, Ernst, Major, GR 849, 12.11.1943
Stock, Hans-Christian, Leutnant, 2./St.Gesch.Abt.270, 22.8.1943
Stocker, Wolfgang, Feldwebel, 6./GR 97, 4.5.1944
Stodieck, Otto, Wounded, 5./Pz.Rgt.1, 31.1.1944
Stöckert, Herbert, Gefreiter, 9./IR 156, 10.10.1941
Stoecks, Helmut, Unteroffizier, Fester Platz Wilna, 20.7.1944
Störck, Georg, Leutnant d.Res., Stabskp./ Schützen-Rgt.394, 22.9.1941
Störl, Johannes, Hauptmann d.Res., 2./AR 156, 10.9.1943
Stoessel von Heyde, Arno, Oberstleutnant I./IR 78, 30.8.1942
Stoewaß, Karl-Friedrich, Hauptmann d.Res., 2./Pz.Aufkl.Abt.14, 14.4.1945
Stoffleth, Horst, Wounded, Ca.J.Aufkl.Abt.178, 20.8.1942
Stoll, Hermann, Hauptmann, II./GR 521, 9.6.1944
Stoll, Paul, Unteroffizier, 7./Pz.Gren.Rgt.128, 2.9.1944
Stolte, Anton, Oberfeldwebel, Stabskp./ GR 943, 19.8.1944
Stoltenburg, Johannes, Oberst, AR 177, 11.8.1944
Stolz, Edwin, Feldwebel, 14.(Ca.J.) / GR 353, 8.2.1943
Stolz, Dipl.-Ing Harald, Oberstleutnant, The Kradsch.Btl.43, 28.8.1942
Stolz, Joseph, Leutnant, 10./IR 51, 27.10.1939,
von Stoltzmann, Joachim, Oberstleutnant, III./IR 17, 29.9.1940
Storek, Erich, Leutnant, 8./Pz.Gren.Rgt.108, 5.4.1944
Stotten, Hans-Günther, Leutnant, 1./Pz.Rgt.3, 4.7.1940
Stoy, Otto, Leutnant, 3./AR 171, 5.11.1944
Graf Strachwitz von Groß-Tauche und Camminetz Ernst, Hauptmann, II./Geb.J.Rgt.137, 26.11.1944
Graf Strachwitz von Groß-Tauche und Camminetz, Hyazinth, Major d.Res., I./Pz.Rgt.2, 25.8.1941
Freiherr von Strachwitz, Mauritz, Generalleutnant, 87.Infanterie-Division, 9.1.1945
Stracke, Walter, Wounded d.Res., 2./ Kradsch.Btl.53, 2.11.1942
Strahammer, Martin, Oberstleutnant, Pz.J.Abt.240, 30.1.1942
Strasser, Erwin, Wounded, 5./Pz.Rgt.33, 5.3.1945
Straremann, Hinrich, Hauptmann d.Res., 8./GR 76, 2.10.1943
Straub, Johann, Leutnant, Pz.J.Abt.7, 12.8.1944
Straube, Erich, Generalmajor, 268.Infanterie-Division, 19.7.1940
Straube, Georg, Oberfeldwebel, 2./Pz.J.abt.18, 2.6.1943
Strauß, Adolf, General der Infanterie, II.AK, 27.10.1939,
Strauß, Gustav, Oberfeldwebel, 10./IR 267, 25.10.1942
Strauß, Hubert, Wounded d.Res., 9./GR 361, 4.10.1944
Streck, Werner, Hauptmann d.Res., Felders.Btl.81, 28.12.1943
Strecker, Karl, Generalleutnant, 79.Infanterie-Division, 26.10.1941
Strecker, Wolfgang, Oberstleutnant, GR 545, 5.4.1945
Strehlau, Erwin, Gefreiter, 2./Pz.Gren.Rgt.5, 9.6.1944
Streich, Johannes, Oberst, Pz.Rgt.15, 31.1.1941
Streich, Otto, Unteroffizier, 1./GR 187, 28.3.1945
Streil, Ludwig, Oberstleutnant, IR 61, 30.6.1941
Streit, Dipl.-Ing Gerhard, Major d.Res., Pi.Brückenbau-Btl.646, 9.6.1944
Streit, Karl, Feldwebel, 11./GR 461, 26.8.1943
Streit, Ludwig, Wounded d.Res., 5./AR 114, 10.9.1943
Streit, Werner, Hauptmann, 5./GR 51, 14.4.1943
Strich, Waldemar, Hauptmann d.Res., GR 1114, 23.3.1945
Strippel, Hans, Oberfeldwebel, 2./Pz.Rgt.1, 22.1.1943
Strobel, Anton, Major d.Res., II./Art.Rgt.219, 13.4.1944
Strobl, Heinrich, Leutnant, FAK 202 Einheit "Schill", 9.5.1945
Strohm, Friedrich, Major, I./GR 480, 18.1.1944
Shaver, Helmut, Feldwebel, 4./GR 986, 17.3.1945
Strotmann, Heinrich, feldwebel, 12./GR 371, 18.11.1943
Struckmann, Rudolf, Wounded, Stab / Schützen-Rgt.115, 21.1.1942
Strubenrauch, Karl, Hauptmann d.Res., 4./GR 282, 22.4.1943
Studte, Otto, Wounded d.Res., 8./Art.Rgt.389, 16.10.1944
Stück, Adolf, Wachtmeister d.Res., 1./Art.Rgt.251, 26.10.1943
Stühmer, Gustav, Feldwebel, 11./GR 399, 29.12.1942
von Stülpnagel, Carl-Heinrich, Generalleutnant, 17.Armee, 21.8.1941
von Stünzer, Ewald, Hauptmann, 3./Pz.Abt.103, 10.9.1942
von Stünzner, Georg, Oberstleutnant i.G., 29.Pz.Gren.Div., 17.9.1943
Stürber, Vitus, Oberstleutnant, GR 71, 29.12.1942
Stürtz, Fritz, Major d.Res., Pi.Btl.161, 29.2.1944
Stützle, Nepomuk, Obergefreiter, Pz.J.Abt."GD", 8.5.1945
Stumme, Georg, General der Kavallerie, XXXX.AK, 19.7.1940
Stumpf, Wolfgang, Hauptmann d.Res., 2./schw.Art.Abt.834, 7.2.1944
Stumpff, Horst, Generalleutnant 20.Panzer-Division, 29.9.1941
Stuppi, Joseph, Major, II./The IR 94, 2.2.1942
Sturm, Hans, Gefreiter, 6./IR 473, 26.9.1942
Sturm, Hans-Hermann, Wounded, 3./St.Gesch.The Brig."GD", 9.6.1944
Sturm, Simon, Feldwebel, 6./GR 82, 30.4.1942
Sürig, Rudolf, Wounded d.Res., 2./Jäger-Btl.13, 8.2.1943
Suermann, Burghard, Wounded d.Res., 7./GR 324, 24.12.1944
Süß, Walter, Feldwebel, Stabskp./ GR 273, 9.6.1944
Suhr, Rudolf, Hauptmann, Pz.J.Abt.150, 18.2.1945
von Le Suire, Karl, General der Gebirgs-Truppen, XXXXIX.Geb.Korps, 26.11.1944
Sulzer, Rudolph, Hauptmann d.Res., II./GR 161, 11.1.1944
Sundmacher, Heinz, Major-d.Res., I./GR 431, 28.2.1945
Sunkel, Kurt, Wounded, 3./GR 107, 14.5.1944
Syrowy, Jan, Unteroffizier, 3./Reiter-Rgt.32, 30.4.1945
Szelinski, Arnold, Oberst, IR 525, 18.11.1941
Rytiersky crucifix with oak ratolesťami Sachsenheimer, Max, The Major, Jäger-Rgt.75, 14.5.1944
von Salisch, Wilhem, the Major, Jäger-Rgt.49, 27.7.1944
Sander, Joachim, Oberst, Pz.Rgt.31, 5.2.1945
von Saucken, Dietrich, Generalmajor, 4.Panzer-Division, 22.8.1943
Sauer, Konrad, Leutnant d.Res., 1./St.Gesch.Brig.393, 30.9.1944
Sauvant, Bernhard, Major, schw.Pz.Abt.505, 28.7.1943
Schack, Friedrich-8., Generalleutnant, 272.Infanterie-Division, 21.9.1944,
Scharnagel, Hermann, Major, Pi.Btl.173, 30.9.1944
von Scheele, Hans-Karl, Generalleutnant, Korps Scheele, 2.4.1943
Scheidies, Franz, Oberst, IR 22, 31.12.1941
Scherer, Theodor, Generalmajor, 281.Sicherungs-Division, 5.5.1942
Scheuerpflug, Paul, Generalleutnant, 68.Infanterie-Division, 16.3.1945
Scheunemann, Walter, Hauptmann, I./GR 272, 6.3.1943
Schille, Court, Major, Fallsch.J.Rgt.16, 18.11.1944
Schlags-Koch, Walter, Oberstleutnant d.Res., Sturm-Rgt.AOK 7, 9.5.1945
Schlee, Rudolf, Oberfeldwebel, 6./Geb.J.Rgt.13, 6.4.1943
Schlemmer, Dipl.-Ing Hans, Generalleutnant, 134.Infanterie-Division, 18.1.1944
Schlömer, Helmuth, Generalmajor, 3.Infanterie-Division, 23.12.1942
Schmidhuber, Gerhard, Generalmajor, 13.Panzer-Division, 21.1.1945
Schmidt, 8., Generalleutnant, 10.Pz.Gren.Div., 23.1.1944
Schmidt, Erich, Major, Pz.Rgt./ Führer-Begleit-Div., 9.5.1945
Schmidt, Gustav Richard Ernst, Generalmajor, 19.Panzerdivision, 6.3.1943
Schmidt, Hans, General der Infanterie, IX.AK, 24.11.1943
Schmidt, Rudolf, General der Panzertruppe, XXXIX.Pz.Korps, 10.7.1941
Schneider, Dipl.Ing.Erich, Generalleutnant, 14.Infanterie-Division, 6.3.1945
Schneider, Joseph, Leutnant d.Res., 13./Jäger-Rgt.207, 10.2.1944
Schöning, Wilhelm, Major d.res., Pz.Gren.Rgt.66, 21.1.1945
Schörner, Ferdinand, General der Gebirgstruppe, XXXX.Panzer-Korps, 17.2.1944
Schreiber, Joseph, Oberfeldwebel, 7./Sturm-Rgt.14, 5.10.1943
Schroeder, Wilhelm Heinrich 8., Oberst, Kgr.Schroeder, 13.3.1945
Schroedter, Erich Friedrich Dagobert, Rittmeister, Pz.Augkl.Abt."GD", 28.3.1945
Schüler, Heinrich, Hauptmann d.Res., II./GR 525, 2.4.1943
Schülke, Willi, Hauptmann, III./Ski-Jäger-Rgt.1, 16.2.1945
Schünemann, Otto, Generalleutnant, 337.Infanterie-Division, 28.11.1943
Schultz, Fritz-Rudolf, Major d.Res., Pz.Rgt.35, 26.10.1944
Schultz, Paul, Oberst, GR 308, 26.8.1943
SSchulz, Adalbert, Hauptmann, 1./Pz.Rgt.25, 31.12.1941
Schulz, Friedrich Generalleutnant, III.Ca.-Korps, 20.3.1944
Schulze, Paul Joseph, Major, Pz.Abt.21, 28.7.1944
Schulz, Werner, Oberst d.Res., GR 551, 23.8.1944
Schury, Otto, Oberst, Jäger-Rgt.229, 21.9.1944
Schwender, Herbert, Oberst, GR 45, 6.4.1944
Schwerdfeger, Johann, Oberfeldwebel, 1./Jäger-Rgt.228, 14.5.1944
Graf von Schwerin, Gerhard, Generalmajor, 16.Infanterie-Division, 17.5.1943
Seitz, Hermann, Oberstleutnant, Pz.Gren.Rgt.63, 31.10.1942
von Senger und Etterlin, Fridolin, General der Panzertruppe, XIV.Pz.Korps, 5.4.1944 Sensfuß, Franz, Generalleutnant, 212.Volks-Gren.-Div., 9.5.1945
von more heavily armed - Kurzbach, Walther, Generalleutnant, 12.Infanterie-Division, 31.12.1941
von Siegroth, Joachim, Generalmajor, 712.Infanterie-Division, 9.5.1945
Sieler, Ernst, Generalleutnant, 304.Infanterie-Division, 24.6.1944
Sievers, Walther, Oberstleutnant d.Res., GR 415, 29.1.1944
Siggel, Hermann, Oberstleutnant, GR 172, 16.8.1944
Simms, Alfred, Hauptmann, II./GR 31, 14.4.1945
Simons, Gerhard, Wounded d.Res., AR 240, 11.8.1944
Sixt, Friedrich, Generalleutnant, 5.Jäger-Division, 11.3.1945
Sonntag, Christian, Oberstleutnant, GR 248, 5.9.1944
Specht, Karl-Wilhelm, Oberst, IR 55, 16.1.1942
Spielmann, Johannes, Major, The St.Gesch.Brig.202, 28.3.1945,
Spindler, Wilhelm, Major, Geb.J.Rgt.99, 31.1.1945
Spranz, Bodo, Wounded, 1./St.Gesch.Brig.237, 3.10.1943
Stahl, Dr. jur.Paul, Oberst d.Res., Pz.Gren.Rgt.114, 9.5.1945
Steglich, Martin, Major, GR 1221, 5.4.1945
Stemmermann, Wilhelm, General der Artillerie, XI.AK, 18.2.1944
Stock, Hans-Christian, Hauptmann, 2./Pz.J.Abt.152, 23.10.1944
Störck, Georg, Hauptmann d.Res., 1./Pz.Gren.Rgt.Führer-Begleit-Div., 9.5.1945
Stolz, Edwin, Leutnant d.Res., 14.(Ca.J.) / GR 353, 12.6.1944
Stotten, Hans-Günther, Hauptmann, I./Pz.Rgt.8, 10.5.1943
Graf Strachwitz von Groß-Tauche und Camminetz, Hyazinth, Oberstleutnant d.Res., I./Pz.Rgt.2, 13.11.1942
Stracke, Walter, Hauptmann d.Res., Pz.Aufkl.Abt.26, 12.4.1945
Strahammer, Martin, Oberst, GR 146, 11.8.1944
Straube, Erich, General der Infanterie, LXXIV.AK, 30.9.1944
Strippel, Hans, Oberfeldwebel, 4./Pz.Rgt.1, 4.6.1944
Strohm, Friedrich, Oberstleutnant, GR 470, 18.10.1944
Stühmer, Gustav, Oberfeldwebel d.Res., 11./GR 399, 6.3.1944
Süß, Walter, Oberfeldwebel d.Res., Stabskp./ GR 273, 25.1.1945
Rytiersky crucifix with oak ratolesťami and mečmi Sachsenheimer, Max, Generalmajor, 17.Infanterie-Division, 6.2.1945
von Saucken, Dietrich, Generalleutnant, 4.Panzer-Division, 31.1.1944
Schörner, Ferdinand, Generaloberst, HGr.Nord, 28.8.1944
Schulz, Adalbert, Oberstleutnant, Pz.Rgt.25, 6.8.1943
Schulz, Friedrich, General der Infanterie, 17.Armee, 26.2.1945
Graf von Schwerin, Gerhard, Generalmajor, 16.Infanterie-Division, 4.11.1943
Graf Strachwitz von Gross-Zauche und Camminetz, Hyazinth, Oberst d.Res., Pz.Rgt."GD", 28.3.1943
Rytiersky crucifix with oak ratolesťami, mečmi and briliantmi von Saucken, Dietrich, General der Panzertruppen, the AOK Ostpreußen, 8.5.1945
Schörner, Ferdinand, Generaloberst, HGr. Nord, 1.1.1945
Schulz, Adalbert, Oberst, Pz.Rgt.25, 14.12.1943
Graf Strachwitz von Gross-Zauche und Camminetz, Hyazinth, Oberst d.Res., Führer einer Kgr. bei der HGr. Nord, 15.4.1944.
URL : https://www.valka.cz/Drzitelia-Rytierskeho-kriza-a-vyssich-stupnov-Heer-t20593#127743
Version : 0