Main Menu
User Menu

Military history website

Harckocsi Vadasz Toldi

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

I maďarskí konštruktéri sa snažili o vyvinutie vlastných konštrukcií, ktoré by boli dôstojným súperom sovietských tankov. Maďarské jednotky boli vlastnými konštrukciami vyzbrojené len ľahkými tankami Toldi a Turán a samohybnými delami 43M Zrínyi II.
Hoci pracovali na strednom tanku 44M Tas, jeho vývoj bol zdĺhavý a neočakávala sa skorá sériová výroba. Preto sa konštruktéri inšpirovali nemeckými otvorenými konštrukciami stíhačov tankov Marder. Projekt vznikol veľmi neskoro, maďarské velenie súhlasilo s vývojom až v roku 1944.
Za platformu bol vybraný podvozok tankov Toldi. Lafetovaný bol nemecký protitankový kanón 7,5cm PaK 40 L/46. Kanón chránila jednoduchá nadstavba z tenkých plechov. Nad hlavňou kanónu bol úchyt na obranný guľomet MG 34, alebo iného typu.
Postavený bol jeden prototyp, ktorý bol pravdepodobne otestovaný, no v kritickej situácii Maďarska s blížiacim sa koncom vojny, nedošlo k sériovej výrobe. Ďalšie osudy,či technické dáta stroja sú nejasné. Stroj pravdepodobne skončil na šrotovisku.*zdroj:


Ivo Pejčoch, Oldřich Pejs - Obrněná technika 6, Střední Evropa 1919-1945 I.část, vydavateľstvo ARES, Praha 2005, ISBN 80-86158-46-2
Harckocsi Vadasz Toldi -


Harckocsi Vadasz Toldi -


Harckocsi Vadasz Toldi -


Harckocsi Vadasz Toldi -


URL CZ: https://www.valka.cz/Harckocsi-Vadasz-Toldi-t32821#118638Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Harckocsi-Vadasz-Toldi-t32821#118638Version : 0
MOD