Limann, Hilla

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

President Hilla Limann (původním jménem Babini)


(12. 12. 1934, Gwollu - 23. 1. 1998)Hilla Limann (jméno Limann přijal od svého strýce, který ho vychovával, jeho původní příjmení bylo Babini) se narodil do chudé rodiny v severoghanském městě Gwollu. Přes své majetkové poměry dosáhl vysokého vzdělání a budoval si akademickou kariéru (doktorát z politické vědy a ústavního práva na pařížské univerzitě, bakalářský titul z historie na londýnské univerzitě). Posléze se stal diplomatem a působil ve Švýcarsku. Poté, co Rawlingsova junta vyhlásila roku 1979 prezidentské volby, byl v Ghaně neznámý Limann vybrán jako lídr kandidátky Lidové národní strany (PNP) a jako takový volby i vyhrál.


Podle všech zdrojů byl Limann umírněným prezidentem, podporujícím myšlenku panafrikanismu. Z funkčního období si však odsloužil jen 2 roky. Byl svržen druhým pučem Jerryho Johna Rawlingse 31.12.1981. Jako kandidát Lidového národního konventu (PNC) kandidoval v prezidentských volbách 1992, kde ale získal jen 6,7% hlasů.
Limann, Hilla - Hilla Limann jako prezident

Hilla Limann jako prezident
URL : https://www.valka.cz/Limann-Hilla-t40110#153415 Version : 0
Discussion post Fact post
Attachments

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more