Acheamphong, Ignatius

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Chairman of the National Redemption Council, Chairman of the Supreme Military Council, Colonel Ignatius Kutu Acheamphong
(Předseda Rady národní spásy, předseda Nejvyšší vojenské rady)


žil: 23. 9. 1931 - 16. 6. 1979 (popraven)
v čele státu: 1972-1978Ghanský plukovník Acheampong by se možná nestal ani tak známým, nebýt okolností své smrti. Přitom Ghaně vládl, vzhledem ke stabilitě tamních vlád, poměrně dlouho-6 let.


Ignatius Acheamphong se dostal k moci vojenským převratem v roce 1972, který svrhl tehdejší zvolenou vládu Dr. Kofi Busii. Stal se hlavou státu a zároveň předsedou Národní rady spásy.


Za Acheamphongovy vlády byly v Ghaně zavedeny různé změny-zavedl se metrický systém, začalo se jezdit vpravo, byl podniknut program k zajištění potravinové soběstačnosti a další na vzdělávání dělníků. Města prodělala obnovu. Bohužel, tyto pozitivní prvky Acheamphongovy vlády byly vyvážený rozáhlou bující korupcí. Ta byla také jedním z obvinění u soudu konaného po revoluci Jerryho Johna Rawlingse v roce 1979.


Acheamphong byl shledán vinným a odsouzen k trestu smrti, který byl vykonán popravčí četou.


zdroj:
en.wikipedia.org
URL : https://www.valka.cz/Acheamphong-Ignatius-t40120#153447 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Fotka I.K. Acheamphonga


zdroj:
www.executedtoday.com
Acheamphong, Ignatius - Ignatius Kutu Acheamphong jako hlava státu

Ignatius Kutu Acheamphong jako hlava státu
URL : https://www.valka.cz/Acheamphong-Ignatius-t40120#153449 Version : 0
Discussion post Fact post
Attachments

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more