31.01.2008 - zabit terorista Abú Laith al-Libbí

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

V hraniční oblasti mezi Pákistánem a Afghanistánem byl dnes při leteckém útoku bezpilotním letounem Predator zabit jeden z významných teroristů a člen al-Kájdy libyjského původu Abú Laith al-Libbí.


Zdroj:
azpravy.atlas.cz
URL : https://www.valka.cz/31-01-2008-zabit-terorista-Abu-Laith-al-Libbi-t69067#242802 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Já bych to neřešil. O jednoho lidského odpadka a fanatika méně. Je od něho pokoj, tak proč mu dělat reklamu. Kdyby místo své nenávisti pěstoval něco rozumnějšího, třeba zeleninu, mohl být svému okolí podstatně užitečnější. Mír jeho duši, i když si to nezaslouží.
URL : https://www.valka.cz/31-01-2008-zabit-terorista-Abu-Laith-al-Libbi-t69067#242870 Version : 0
Discussion post Fact post
Attachments

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more