Main Menu
User Menu

Military history website

Atentát na Heydricha - František Emmert

Diskuse

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Atentát na Heydricha


Nakladatelství: B4U Publishing
Počet stran: 96
Rok vydání: 2008
Vazba: vázaná
Rozměry: 215 × 265 mm
ISBN: 978-80-87222-00-3
EAN: 9788087222003


29. prosince 1941 vyskakují nad územím protektorátu Čechy a Morava skupiny Silver A, Silver B a Anthropoid, aby po dlouhých měsících, 27. května 1942, českoslovenští parašutisté Jozef Gabčík a Jan Kubiš, spáchali atentát na zastupujícího říšského protektora. Reinhard Heydrich po několika dnech umírá a ze strany německých okupantů následuje obrovská vlna teroru a represí. Zbytky mužů z československých výsadkových skupin končí svůj hrdinský boj v kryptě kostela svatého Cyrila a Metoděje. Jeden z nejvýznamnějších činů protiněmeckého odporu v rámci celé Evropy položil základy pro poválečné uznání předmnichovských hranic a zvýšil prestiž naší exilové vlády a československého domácího odboje. Kniha z edice Muzeum české historie připomíná tento významný okamžik a podrobně mapuje všechny události od vytvoření výsadkových skupin v zahraničí až po vyhlazení obce Lidice. Přináší také mnoho dobových fotografií a unikátních dokumentů, které v knize naleznete v podobě přiložených faksimilií.V knize naleznete:* Desítky unikátních fotografií a přiložených dokumentů. * Unikátní archivní materiály ze života našich vojáků v Anglii. * Dobové noviny a německé nákresy. * Veškeré informace o plánování a průběhu atentátu.Přiložené materiály:* Vánoční číslo novin z roku 1940 vydávaných našimi vojáky v Anglii. * Upomínková pohlednice vydaná československými vojáky v Anglii při příležitosti návštěvy prezidenta Beneše. * Pohlednice z Paddingtonu podepsaná Gabčíkem a Kubišem. * Gabčíkova a Kubišova poslední vůle. * Plánek demolice Lidic vypracovaný Říšskou pracovní službou. * Bartošův pas. * Frankova veřejná vyhláška. * Úřední zápis z letu letadla, na jehož palubě byly skupiny Antropoid, Silver A a Silver B. * Dobové noviny s informacemi o Heydrichově smrti.


Velmi hezká kniha od velmi solidního současného českého historia Františka Emmerta. Je graficky nádherně zpracována na kvalitním křídovém papíře. Mnoho fotografií ve velmi slušném rozlišení. Kniha sice o tomto tématu nepřináší nic nového, avšak svým moderním zpracováním se řadí mezi jedny z nejhezčích v mojí knihovně. Vhodná jako dárek i pro člověka který se o historii moc nezajímá.


Hodnocení: 8/10


Recenze na valka.cz
https://www.valka.cz/clanek_12831.html
URL : https://www.armedconflicts.com/Atentat-na-Heydricha-Frantisek-Emmert-t92836#347650Version : 0