04.01.2008 - Rallye Dakar zrušena kvůli hrozbě terorismu

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Den před startem jubilejní 30. dakarské rallye, bylo na mimořádné tiskové konferenci oznámeno, že se soutěž ruší z bezpečnostních důvovů - hrozby teroristických útoků odnože Al-kajdy "au Maghrib islamique". Celá situace odstartovala zavražděním 4 francouzských civilistů, následovalo vyjednávání, ovšem přesto všechno došlo k Mauretánii k zavraždění dalších 3 vojáků. To spolu s dalšími fakty jako důrazné nedoporučení návštěvy této země jako i konání soutěže a to vše ze strany francouzského ministerstva zahraničí, dle hlášení tajné služby hrozily únosy i samotných závodníků a techniky.


Zdroj:
www.rely.cz


azpravy.atlas.cz
URL : https://www.valka.cz/04-01-2008-Rallye-Dakar-zrusena-kvuli-hrozbe-terorismu-t68586#240488 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Rozumné rozhodnutí. Je sice smutné, že díky tomu lidský odpad zvaný teroristé zvítězil, ale kdo sleduje pozorně zpravodajství ze soutěže, ví, že v posledním období snad každý ročník byl poznamenán teroristickými přepady trati, únosy posádek, krádežemi materiálu i přímo vozidel závodníkům i doprovodu. V rozhovorech se s vlastní zkušeností s tím netajili ani čeští účastníci. A konečně i loni byly etapy právě v Mauretánii zrušeny ze stejného důvodu.


Odpad zvaný teroristé si je dobře vědom, že bez medializece poskytované bulvárem i "seriózními" médii by tok peněz do jejich kasiček beznadějně vyschl. Proto napadají takové cíle, které jim žádoucí pozornost přinesou. A jubilejní 30. ročník proslulé soutěže je prostě terčem přímo vynikajícím! Takže oželíme jednu soutěž, nebo bodeme zbytečně riskovat životy lídí. Ti sice jdou do soutěže s vědomím, že jde i o krk, ale něco jiného je sportovní výkon na hranici možností člověka i techniky, a něco jiného být prostě zabit jen proto, že nějaký náboženský fanatik chce upozornit na svou jedinou správnou pravdu, tu ze všech pravd nejpravdivější.
URL : https://www.valka.cz/04-01-2008-Rallye-Dakar-zrusena-kvuli-hrozbe-terorismu-t68586#240508 Version : 0
Discussion post Fact post
Attachments

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more