Main Menu
User Menu

Military history website

11. pěší brigáda (lehká) [1966-1971]

11th Infantry Brigade (Light)

     
Název:
Name:
11. pěší brigáda (lehká)
Originální název:
Original Name:
11th Infantry Brigade (Light)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1966
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
29.11.1971
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1966-25.09.1967 6. pěší divize
25.09.1967-29.11.1971 23. pěší divize
Dislokace:
Deployed:
01.07.1966-19.12.1967 Wahiawa, Schofield Barracks
19.12.1967-DD.07.1971 Duc Pho, ? /
DD.07.1971-DD.11.1971 The Loi, ? /
DD.11.1971-19.11.1971 Tacoma, Fort Lewis

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR Republic of Vietnam Cross of Gallantry
Poznámka:
Note:
Jungle Warriors
Zdroje:
Sources:
https://www.11thlib.com/index.html

URL CZ: https://www.valka.cz/11-pesi-brigada-lehka-1966-1971-t82809#544053Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/11th-Infantry-Brigade-Light-t82809#544053Version : 0
MOD

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.


SPOJENÉ ŠTÁTY AMERICKÉ
11. pešia brigáda (ľahká)
Datum vzniku
01.07.1966, Schofield Barracks, Havaj
Předchůdce
-
Datum zániku
29.11.1971, Ft. Lewis
Následovník
-
Nadřízené velitelství
25.09.1967-29.11.1971 23. pešia divízia "AMERICAL Division"
Dislokace
19.12.1967 - xx.07.1971 Duk Pho
xx.07.1971 - xx.11.1971 The Loi
Velitelé
-
Podřízená velitelství -
Podřízená tělesa -
Podřízené oddíly 01.07.1966 - 29.11.1971 3.prápor, 1.pešieho pluku
01.07.1966 - xx.08.1971 4.prápor, 3.pešieho pluku
01.07.1966 - 29.11.1971 1.prápor, 20.pešieho pluku
14.04.1968 - 29.11.1971 4.prápor, 21.pešieho pluku
01.07.1966 - 29.11.1971 6.prápor (105mm), 11.delostreleckého pluku
01.07.1966 - 15.02.1969 6. zabezpečovací prápor
01.07.1966 - 29.11.1971 Eskadra E (obrnená), 1. jazdeckého pluku
01.07.1966 - 29.11.1971 Ženijná rota
01.07.1966 - 29.11.1971 31. oddiel pre styk s verejnosťou
01.07.1966 - 29.11.1971 70. peší oddiel (LRP)
01.07.1966 - 29.11.1971 90. oddiel chemickej ochrany
01.07.1966 - 29.11.1971 372. letecký oddiel
01.07.1966 - 29.11.1971 59. pešia čata (psovodov)


Poznámka

Literatura
Rottman,Gordon L.. The US Army in the Vietnam War 1965 -1973, vyd. : Osprey Publishing Ltd., 2008. 98 s. ISBN 978 1 84603 239 4
URL CZ: https://www.valka.cz/11-pesi-brigada-lehka-1966-1971-t82809#303483Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/11th-Infantry-Brigade-Light-t82809#303483Version : 0