Main Menu
User Menu

Military history website

Stíhací eskadra 110 [1943-1945]

110th Fighter Wing

Jagdgeschwader 110 (JG 110)

     
Název:
Name:
Stíhací eskadra 110
Originální název:
Original Name:
Jagdgeschwader 110 (JG 110)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Blindflugschule 10
Datum zániku:
Disbanded:
15.03.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
15.10.1943-15.03.1945 Altenburg, Fliegerhorst Altenburg-Nobitz /

Velitel:
Commander:
15.10.1943-15.03.1945 Gerstenberger, Max (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg110.html
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-eskadra-110-1943-1945-t7295#17438Version : 0
MOD

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

I. Gruppe des Jagdgeschwaders 110


Velitelé:
15.10.1943-DD.07.1944 Hptm Falderbaum, Albert ( )
DD.07.1944-02.11.1944 Maj Belz, Josef ( )
02.11.1944-28.04.1945 ?, ? ( )

Historie:
15.10.1943 - zformována na základně Altenburg ze Blindflugschule 10
- Stab I./JG 110 nový
- 1./JG 110 nová
- 2./JG 110 nová
- 3./JG 110 nová
- 4./JG 110 nová
28.04.1945 - zrušena

Základny:
DD.10.1943-DD.02.1945 Altenburg, Fliegerhorst Altenburg-Nobitz /
DD.02.1945-28.04.1945 Brunšvik, Fliegerhorst Braunschweig-Waggum /

Zdroje:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg110.html
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-eskadra-110-1943-1945-t7295#17442Version : 0
MOD

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

II. Gruppe des Jagdgeschwaders 110


Velitelé:
01.06.1944 - 14.10.1944 Hptm Ferdinand Vögl,
15.10.1944 - 07.02.1945 Maj Hartmann Grasser,

Historie:
01.06.1944 - zformována na základně Garz z Jagdlehrerüberprüfungsgruppe
- Stab II./JG 110 ze Stab/Jagdlehrerüberprüfungsgruppe
- 5./JG 110 z 1./Jagdlehrerüberprüfungsgruppe
- 6./JG 110 z 2./Jagdlehrerüberprüfungsgruppe
05.09.1944 - 7./JG 110 byla zformována z 3./NAG 102
05.09.1944 - 8./JG 110 byla zformována na základně Wesendorf
10.10.1944 - 7./JG 110 přeznačena na 9./JG 110
10.10.1944 - 8./JG 110 přeznačena na 10./JG 110
14.10.1944 - nová 7./JG110 byla zformována na základně Garz
14.10.1944 - nová 8./JG110 byla zformována na základně v Swinemünde (Svinoústí/Świnoujście)
17.02.1945 - zrušena

Základny:
01.06.1944-07.02.1945 Garz, Fliegerhorst Garz/Usedom /

Zdroje:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg110.html
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-eskadra-110-1943-1945-t7295#17443Version : 0
MOD

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

III. Gruppe des Jagdgeschwaders 110


Velitelé:
21.07.1944-31.01.1945 Hptm Floitgraf, Karl ( )
01.02.1945-15.03.1945 Maj Benz, Kurt ( )

21.07.1944 - zformována na základně Wesendorf z částí jednotky FFS B36
- Stab III./JG 110 nový
- 9./JG 110 ze 7./JG 110 (10.10.1944)
- 10./JG 110 ze 8./JG 110 (10.10.1944)
- 11./JG 110 nová
- 12./JG 110 nová
15.03.1945 - zrušena

Základny:
21.07.1944-15.03.1945 Wesendorf

Zdroje:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg110.html
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-eskadra-110-1943-1945-t7295#17444Version : 0
MOD