Main Menu
User Menu

Military history website

11. ponorková divize [1992- ]

11th Submarine Division

11. ponorková divízia

11-я дивизия подводных лодок (11 ДиПЛ)

     
Název:
Name:
11. ponorková divize
Originální název:
Original Name:
11-я дивизия подводных лодок
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1992
Předchůdce:
Predecessor:
11. ponorková divízia
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1992-DD.08.2002 1. ponorková flotila
DD.MM.2010-DD.MM.RRRR Velenie ponorkových síl Severnej floty
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR záliv Boľšaja Lopatkina, záliv Zapadnaja Lica

Velitel:
Commander:
01.01.1992-DD.08.1993 Mocak, Michail Vasiljevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.08.1993-23.02.1994 Novikov, Alexandr Viktorovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
23.02.1994-DD.08.1995 Novikov, Alexandr Viktorovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.08.1995-27.07.1996 Filatov, Valerij Petrovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
27.07.1996-DD.07.1997 Filatov, Valerij Petrovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.07.1997-12.12.1998 Kurov, Sergej Germanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
12.12.1998-DD.05.2003 Kurov, Sergej Germanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.06.2004-12.06.2005 Farkov, Sergej Alexejevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
12.06.2005-DD.06.2006 Farkov, Sergej Alexejevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.06.2006-23.02.2008 Muchametšin, Igor Timerbulatovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
23.02.2008-DD.03.2008 Muchametšin, Igor Timerbulatovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.03.2008-DD.MM.RRRR Neľga, Alexandr Alexandrovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.01.1992-DD.07.1997 Kurov, Sergej Germanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.08.1997-DD.09.2000 Farkov, Sergej Alexejevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.12.2000-DD.MM.2003 Koroljov, Jurij Alexandrovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.09.2007-DD.04.2008 Liina, Viktor Nikolajevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.submarines.narod.ru/soed_SF.html
https://oosif.ru/1963-g.---11-ya-diviziya-pl-ksf-
URL : https://www.valka.cz/11-ponorkova-divize-1992-t238121#658447Version : 0
MOD