Main Menu
User Menu

Military history website

12. bombardovací skupina (střední) [1941-1946]

12th Bombardment Group (Medium)

     
Název:
Name:
12. bombardovací skupina (střední)
Originální název:
Original Name:
12th Bombardment Group (Medium)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.12.1941
Předchůdce:
Predecessor:
12. bombardovací skupina, lehká
Datum zániku:
Disbanded:
22.01.1946
Nástupce:
Successor:
12. bombardovací skupina, lehká
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
21.01.1941-18.04.1942 5. velitelství letecké podpory
18.04.1942-16.08.1942 3. velitelství bombardovacího letectva
16.08.1942-22.08.1943 9. letecká armáda
22.08.1943-01.09.1943 12. letecká armáda
01.09.1943-02.01.1944 12. velitelství letecké podpory
02.01.1944-21.03.1944 12. velitelství bombardovacího letectva
21.03.1944-24.12.1945 10. letecká armáda
24.12.1945-22.01.1946 ?
Dislokace:
Deployed:
30.12.1941-21.02.1942 Tacoma, McChord Field
21.02.1942-03.07.1942 Pineville, Esler Army Airfield
31.07.1942-DD.10.1942 Abou Sultan, stanice RAF Deversoir /
DD.10.1942-03.04.1943 Egypt a Libye
03.04.1943-15.04.1943 Medenine, Medenine Airfield /
15.04.1943-02.06.1943 Sfax, Sfax Airfield /
02.06.1943-02.08.1943 Enfidha, Hergla Airfield /
02.08.1943-22.08.1943 Gela, Gela Airfield /
22.08.1943-02.11.1943 Paterno, Gerbini Airfield /
02.11.1943-19.01.1944 Foggia, Celone Airfield /
19.01.1944-06.02.1944 Paestum, Gaudo Airfield /
21.03.1944-13.06.1944 Tezgaon, ?
13.06.1944-16.07.1944 Pandaveswar, Pandaveswar Airfield /
16.07.1944-08.06.1945 Fenny, ?
08.06.1945-15.11.1945 Pandaveswar, Pandaveswar Airfield /
15.11.1945-24.12.1945 Karachi, Karachi Airport /
21.01.1946-22.01.1946 Seattle, Fort Lawton Air Force Station

Velitel:
Commander:
06.05.1941-13.09.1942 Goodrich, Charles G. (Colonel)
13.09.1942-16.09.1942 Low, Curtis R. (Lieutenant Colonel)
16.09.1942-21.09.1943 Backus, Edward N. (Colonel)
21.09.1943-29.09.1944 Wilcox, William W. (Lieutenant Colonel)
29.09.1944-01.09.1945 Dalton, Lloyd H. (Colonel)
01.09.1945-04.09.1945 Marr, Jack F. (Lieutenant Colonel)
04.09.1945-23.09.1945 Galbreath, Samuel C. (Lieutenant Colonel)
23.09.1945-22.01.1946 Wilson, Lewis B. (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/12-bombardovaci-skupina-stredni-1941-1946-t2962#450853Version : 0
MOD

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Vytvořena jako 12th Bombardment Group (Light) 20.11.1940
Aktivována 15.1.1941
Přetvořena na 12th Bombardment Group (Medium) v prosinci 1941
Deaktivována 22.1.1946
Přetvořena na 12th Bombardment Group (Light)
Aktivována 19.5.1947
Deaktivována 10.9.1948
Přetvořena na 12th Fighter-Escort Group
Aktivována 1.11.1950
Deaktivována 16.6.1952


SQUADRONS
81st - 1941 - 1946; 1947 - 1948
82nd - 1941 - 1946; 1947 - 1948
83rd - 1941 - 1946; 1947 - 1948
434th (formálně 94th) - 1941 - 1942, 1942 - 1946
559th - 1950 - 1952
560th - 1950 - 1952
561st - 1950 - 1952


STATIONS


Hampton, Langley Field , 19.5.1947 - 10.9.1948
Albany, Turner Air Force Base , 1.11.1950
Austin, Bergstrom AFB , prosinec 1950 - 16.6.1952


COMMANDERS


Capt H Carney, listopad 1950
Col Charles A Gayle, 20.11.1950
Col Cy Wilson, únor 1951
Col Charles A Gayle, duben - 16.6.1952


CAMPAIGNS
Air Combat, EAME Theater
Egypt-Libya
Tunisia
Sicily
Naples - Foggia
Rome-Arno
India-Burma
China Defensive
Central Burma


DECORATIONS
Distinguished Unit Citation - North Africa and Sicily, říjen 1942 - I7.8.1943
12. bombardovací skupina (střední) [1941-1946] - znak 12th BOMBARDMENT GROUP

znak 12th BOMBARDMENT GROUP
URL : https://www.valka.cz/12-bombardovaci-skupina-stredni-1941-1946-t2962#8832Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

ztraty
URL : https://www.valka.cz/12-bombardovaci-skupina-stredni-1941-1946-t2962#20416Version : 0