Main Menu
User Menu

Military history website

13. ponorková divize [1975-1991]

13th Submarine Division

13. ponorková divízia

13-я дивизия подводных лодок (13 ДиПЛ)

     
Název:
Name:
13. ponorková divize
Originální název:
Original Name:
13-я дивизия подводных лодок
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1975
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1991
Nástupce:
Successor:
13. ponorková divízia
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1975-23.07.1975 11. ponorková flotila
23.07.1975-DD.12.1991 3. ponorková flotila
Dislokace:
Deployed:
DD.07.1975-DD.12.1991 ?, záliv Oleň /

Velitel:
Commander:
01.07.1975-DD.MM.1979 Pavlov, Anatolij Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.07.1984-12.12.1985 Šilin, Jurij Konstantinovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
12.12.1985-DD.05.1989 Šilin, Jurij Konstantinovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.MM.1990-31.12.1991 Makejev, Vladimir Michajlovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.07.1975-DD.MM.1978 Baltin, Eduard Dmitrievič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.08.1983-DD.03.1985 Kuznecov, Vladimir Nikolajevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://oosif.ru/1975-00g.---13-ya-diviziya-pl-ksf-

13. ponorková divize  [1975-1991] - Pamätný odznak vydaný pri príležitosti 15. výročia vzniku divízie

Pamätný odznak vydaný pri príležitosti 15. výročia vzniku divízie
URL : https://www.valka.cz/13-ponorkova-divize-1975-1991-t237283#655872Version : 0
MOD