Main Menu
User Menu

Military history website

14. tanková divize [1940-1943]

14th Tank Division

14. Panzer-Division

     
Název:
Name:
14. tanková divize
Originální název:
Original Name:
14. Panzer-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.08.1940
Předchůdce:
Predecessor:
4. pěší divize
Datum zániku:
Disbanded:
DD.01.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.08.1940-DD.11.1940 ?
DD.11.1940-DD.02.1941 XXXXVI. armádní sbor (motorizovaný)
DD.02.1941-DD.03.1941 XXXXVII. armádní sbor (motorizovaný)
DD.03.1941-DD.04.1941 17. armáda
DD.04.1941-DD.05.1941 XXXXVI. armádní sbor (motorizovaný)
DD.05.1941-DD.07.1941 Velitelství záložního vojska
DD.07.1941-DD.10.1941 III. armádní sbor (motorizovaný)
DD.10.1941-DD.12.1941 XIV. armádní sbor (motorizovaný)
DD.12.1941-DD.02.1942 III. armádní sbor (motorizovaný)
DD.02.1942-DD.04.1942 Mackensenova skupina
DD.04.1942-DD.06.1942 III. armádní sbor (motorizovaný)
DD.06.1942-21.06.1942 Mackensenova skupina
21.06.1942-DD.07.1942 III. tankový sbor
DD.07.1942-DD.08.1942 XIV. tankový sbor
DD.08.1942-DD.11.1942 XXXXVII. tankový sbor
DD.11.1942-DD.12.1942 LI. armádní sbor
DD.12.1942-DD.01.1943 6. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
15.08.1940-01.10.1940 Hansen, Erik (General der Infanterie)
01.10.1940-22.03.1941 Prittwitz-Gaffron, Heinrich Constantin von (Generalleutnant)
22.03.1941-01.07.1942 Kühn, Friedrich (General der Panzertruppe)
01.07.1942-01.11.1942 Heim, Ferdinand (Generalleutnant)
01.11.1942-16.11.1942 Falkenstein, Hans Freiherr von (Generalleutnant)
16.11.1942-26.11.1942 Baeßler, Johannes (Generalleutnant)
26.11.1942-DD.01.1943 Lattmann, Martin (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
15.08.1940-05.08.1942 Hörst, Raimund (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.08.1940-23.03.1942 Dělostřelecký pluk (motorizovaný) 4
15.08.1940-DD.01.1943 Oddíl stíhačů tanků 4
15.08.1940-05.05.1942 Tankový průzkumný oddíl 40
16.08.1940-DD.01.1943 Motocyklistický střelecký prapor 64
19.08.1940-18.07.1942 14. střelecká brigáda
11.10.1940-DD.01.1943 Tankový pluk 36
23.03.1942-DD.01.1943 Tankový dělostřelecký pluk 4
18.07.1942-15.11.1942 14. brigáda tankových granátníků
15.11.1942-DD.01.1943 Pluk tankových granátníků 103
15.11.1942-DD.01.1943 Pluk tankových granátníků 108

Ručně vyplněné položky:
15.08.1940-DD.01.1943 Divizní jednotky 4
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.feldgrau.com/ ; https://www.diedeutschewehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/ ; https://www.wikipedia.org/
URL : https://www.valka.cz/14-tankova-divize-1940-1943-t3812#462468Version : 0
MOD

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

14. Panzer-Division
URL : https://www.valka.cz/14-tankova-divize-1940-1943-t3812#40243Version : 0
MOD

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 14. Panzer Division:




Velten Arendt 3/28/1945
Friedrich Banach 11/30/1942
Heinz Brandt 5/6/1945
Heinz Wittchow Brese-Winiary 5/15/1943
Erich Domaschk 11/3/1942
Joachim Domaschke 10/12/1943
Robert Eichert 4/20/1943
Wolfgang Everling 2/10/1945
Hinrich Gerdes 1/21/1945
Ernst Grunau 10/4/1944
Ferdinand Heim 8/30/1942
Karl-Joachim Hofmann 7/4/1944
Heinrich Hollenweger 11/1/1942
Curt Jesser 1/18/1942
Werner Kaesler 8/27/1944
Walter Knorr 3/6/1944
Siegfried Koehler 3/17/1945
Theodor Kretschmer 3/8/1945
Hans-Jochen Kuehn 1/12/1944
Willy Langkeit 12/9/1942
Herbert Liebig 12/9/1944
Helmut Lutze 10/2/1942
Jürgen Maercken zu Geerath 9/17/1941
Xaver Marzluff 7/9/1944
Karl-Theodor Molinari 11/3/1944
Oskar Munzel 10/16/1944
Oskar Penkert 2/23/1944
Wilhelm Peter 7/15/1941
Erich Petermann 8/17/1942
Werner Ploenzke 7/4/1944
Johannes Poerschmann 3/11/1945
Ludwig Promesberger 5/14/1944
Willy Ritter 1/15/1944
Peter Sauerbruch 1/4/1943
Bernhard Sauvant 11/30/1942
Fritz Schirrmacher 5/14/1941
Heinz Schmekel 7/27/1944
Heinz Schweitzer 7/9/1944
Erich Socke 11/5/1944
Hermann Stachelhaus 5/4/1944
Herbert Stenzel 3/5/1945
Erich Storek 4/5/1944
Heinz Volkmann 2/8/1943
Karl-Friedrich Wittholz 12/7/1942
Wilhelm Wolff 12/9/1943
Gottfried Zepf 11/26/1944
Herbert Zimmermann 4/5/1945
URL : https://www.valka.cz/14-tankova-divize-1940-1943-t3812#40245Version : 0
MOD

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Organizace:
1940
14.Schutzen-Brigade w/ - 14.střelecká brigáda w/
Schützen-Regiment 103 - 103.střelecký pluk
Schützen-Regiment 108 - 108.střelecký pluk
Kradschützen-Bataillon 64 - 64.prapor střelců na motorkách
Panzer-Regiment 36 - 36.tankový pluk
Panzer-Artillerie-Regiment 4 - 4.tankový dělostřelecký pluk
Panzerjäger-Abteilung 4 - 4.protitankový oddíl
Panzer-Aufklärung-Abteilung 40 - 40.tankový průzkumný oddíl
Pionier-Bataillon 13 - 13.ženijní prapor
Nachrichten-Abteilung 4 - 4.zpravodajský oddíl
Felderstatz-Bataillon 4 - 4.polní doplňovací prapor
14th Divisional Support Units - 14.divizní podpůrná jednotka

1943
Panzergrenadier-Regiment 103 - 103.pluk pancéřových granátníků
Panzergrenadier-Regiment 108 - 108.puk pancéřových granátníků
Panzer-Regiment 36 - 36.tankový pluk
Kradschützen-Bataillon 64 - 64.prapor střelců na motorkách
Panzer-Artillerie-Regiment 4 - 4.tankový dělostřelecký pluk
Heeres-Flak-Abteilung 276 - 276.protiletadlový oddíl Heeres
Panzerjäger-Abteilung 4 - 4.protitankový oddíl
Paner-Pionier-Bataillon 13 - 13.tankový ženijní prapor
Panzer-Nachrichten-Abteilung 4 - 4.tankový zpravodajský oddíl
Felderstatz-Bataillon 4 - 4.polní doplňovací prapor
14th Divisional Support Units - 14.divizní podpůrná jednotka
URL : https://www.valka.cz/14-tankova-divize-1940-1943-t3812#40246Version : 0
MOD