Main Menu
User Menu

Military history website

15. (skotská) pěší divize [1939-1946]

15th (Scottish) Infantry Division

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

15th (Scottish) Infantry Division
15. (Škótska) pešia divízia



Tažení v západní Evropě: od 14.6.1944 do 31.8.1945
Velitelé:
generálmajor G.H.MacMillan do 5.8.1944
generálmajor C.M.Barber od 5.8.1944


Jednotky:
Velitelství divize
15.průzkumný pluk
15.rota Corps of Military Police
Rota polní pošty
15.spojařský prapor
Podpůrný kulometný prapor


44.pěší brigáda (Lowland) - velitelé brigadier H.D.K.Money,brigadier J.C.Cockburn,brigadier H.C.Hawell-Thurlow-Cumming-Bruce
- 8.prapor Royal Scots
- 6.prapor Royal Scots Fusiliers
- 6.prapor King´s Own Scottish Borderers
46.pěší brigáda (Highland) - velitelé brigadier C.M.Barber, brigadier R.M.Villiers
- 9.prapor Cameronians
- 2.prapor Glasgow Highlanders
- 7.prapor Seaforth Highlanders
227.pěší brigáda (Highland) - velitelé brigadier J.R.Mackintosh-Walker, brigadier E.C.Colville
- 10.prapor Highland Light Infantry
- 2.prapor Gordon Highlanders
- 2.prapor Argyll and Sutherland Highlanders
Royal Artillery
- 131.polní pluk
- 181.polní pluk
- 190.polní pluk
- 97.protitankový pluk
- 119.lehký protiletadlový pluk
Divizní ženijní jednotky (Royal Engineers)
- 624.ženijní rota
- 20.ženijní rota
- 278.ženijní rota
- 279.ženijní rota
- 26.mostní četa
Divizní transportní jednotky
- 283.transportní rota
- 284.transportní rota
- 399.transportní rota
- 62.transportní rota u velitelství divize
Opravárenské jednotky
- 44.dílenská rota
- 46.dílenská rota
- 227.dílenská rota
Sanitní jednotky a ošetřovny
- 153.polní ambulance
- 193.polní ambulance
- 194.polní ambulance
- 22.desinfekční rota
- 23.desinfekční rota
- 40.hygienická rota
Pomocné jednotky
- 15.zásobovací rota
- 305.rota mobilních sprch
URL : https://www.valka.cz/15-skotska-pesi-divize-1939-1946-t131#773Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

VELITELÉ:


28.8.1939 - 19.8.1940 Maj.Gen. R. Le Fanu
19.8.1940 - 23.8.1940 (acting) Brig. J.A. Campbell
23.8.1940 - 27.1.1941 Maj.Gen. R.C. Money
27.1.1941 - 30.1.1941 (acting) Brig. J.A. Campbell
30.1.1941 - 17.6.1941 Maj.Gen. Sir O.W.H. Leese, Bart
17.6.1941 - 14.5.1942 Maj.Gen. A.F.P. Christison
14.5.1942 - 14.8.1943 Maj.Gen. D.C. Bullen-Smith
14.8.1943 - 27.8.1943 (acting) Brig. H.D.K. Money
27.8.1943 - 5.8.1944 Maj.Gen. G.H.A. MacMillan
5.8.1944 - ?.?.???? Maj.Gen. C.M. Barber
URL : https://www.valka.cz/15-skotska-pesi-divize-1939-1946-t131#808Version : 0
MOD