16.12. 2007 - Britové předali Iráčanům kontrolu nad Basrou

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Britové dnes slavnostně předali kontrolu nad Basrou (a příslušnými okolními územími) do rukou Iráčanů. Britové tak předali svou poslední jimi spravovanou oblast. Nyní se budou zapojovat do bojů jen v případě, že buď budou sami napadeni nebo budou příslušnými úřady požádáni o pomoc. Dá se předpokládat, že tímto krokem se Britové blíží k odchodu z Iráku.


Zdroj:
aktualne.centrum.cz
URL : https://www.valka.cz/16-12-2007-Britove-predali-Iracanum-kontrolu-nad-Basrou-t67431#238187 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Osobně si myslím, že jde o správný krok. Jednou věcí bylo zasáhnout proti režimu Saddáma Hussajna, který byl vlastnímu lidu očividně nepřátelský a se ktrerým si bez pomoci zvenčí nedokázali sami poradit. A který byl očividně i hrozbou jak sousedům, tak i v globálnějším měřítku ostaatním. Ale nyní je režim odstraněn, a je na Iráčanech, aby si svou zemi spravovali sami. V příspěvku na jiném místě (viz. forum.valka.cz ) uvádím své argumenty pro tento názor. Jen Iráčané mohou dosáhnout klidu ve své zemi. Jen oni totiž mají v sobě tradici a vědomosti, které nikdo zvenčí mít prostě nemůže. Od nás se mohou naučit "kuchařku", tedy technické záležitosti. Ale praktickou aplikaci si musejí zvládnout sami. Jakýkoli jiný způsob by vedl jen k pokračování bojů a v důsledcích by mohl zcela zničit pozitiva této akce. Nový Saddám by mohl svou diktaturu postavit právě na odporu proti "těm zvenčí". Čím dříve Iráčané převezmou vládu sami nad sebou, tím épe pro svět i pro ně samé.
URL : https://www.valka.cz/16-12-2007-Britove-predali-Iracanum-kontrolu-nad-Basrou-t67431#239273 Version : 0
Discussion post Fact post
Attachments

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more