Main Menu
User Menu

Military history website

16. ponorková eskadra [1998 - ]

16th Submarine Squadron

16-я эскадра подводных лодок (16 ЭскПЛ)

     
Název:
Name:
16. ponorková eskadra
Originální název:
Original Name:
16-я Краснознамённая эскадра подводных лодок
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1998
Předchůdce:
Predecessor:
2. ponorková flotila
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.09.1998-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.05.1998-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
01.09.1998-DD.08.2004 Neščeret, Alexandr Ivanovič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
DD.08.2004-12.12.2005 Tolstych, Alexandr Alexandrovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
12.12.2005-DD.MM.2008 Tolstych, Alexandr Alexandrovič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
09.07.2010-DD.12.2011 Jevmenov, Nikolaj Anatolievič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.09.1998-30.07.1999 Sidenko, Konstantin Semjonovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.MM.2002-DD.08.2004 Tolstych, Alexandr Alexandrovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.08.2004-DD.11.2006 Maklov, Konstantin Gennadjevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
10.11.2006-09.07.2010 Jevmenov, Nikolaj Anatolievič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1992-DD.12.2011 25. ponorková divize
DD.02.2009-DD.MM.RRRR 10. ponorková divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR Rad červenej zástavy1)
Poznámka:
Note:
- od 01.09.1998 do 01.06.2003 mala jednotka oficiálny názov: 16. operatívna eskadra

1) zdedený po predchodcovi
Zdroje:
Sources:
https://vladre.boltenkov.ru/soed_TOF.html
topwar.ru
oborona.ru
URL : https://www.valka.cz/16-ponorkova-eskadra-1998-t237135#655427Version : 0
MOD