Main Menu
User Menu

Military history website

I. skupina Stíhací eskadry 135 [1937-1938]

1st Group of the 135th Fighter Wing

I. Gruppe des Jagdgeschwaders 135 (I./JG 135)

     
Název:
Name:
I. skupina Stíhací eskadry 135
Originální název:
Original Name:
I. Gruppe des Jagdgeschwaders 135
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.03.1937
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1938
Nástupce:
Successor:
I. skupina Stíhací eskadry 233 (I./JG 233)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.03.1937-12.10.1937 Vyšší letecké velitelství V
12.10.1937-01.07.1938 Vyšší letecké velitelství 5
01.07.1938-01.11.1938 Letecká župa VII
Dislokace:
Deployed:
15.03.1937-12.04.1938 Bad Aibling, Fliegerhorst Bad Aibling /
12.04.1938-30.04.1938 Vídeň, Fliegerhorst und Industriehafen Wien-Aspern /
30.04.1938-01.11.1938 Bad Aibling, Fliegerhorst Bad Aibling /
Velitel:
Commander:
15.03.1937-01.11.1938 Ibel, Max Josef (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

15.03.1937-01.11.1938 1. letka Stíhací eskadry 135
15.03.1937-30.04.1938 2. letka Stíhací eskadry 135
30.04.1938-01.11.1938 2. letka Stíhací eskadry 135
01.07.1937-01.11.1938 3. letka Stíhací eskadry 135
01.07.1937-01.07.1938 4. letka Stíhací eskadry 135
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Aders, Gebhard - Held, Werner: Jagdgeschwader 51 "Mölders". Stutgart, Motorbuchverlag 1993.
Tessin, Georg: Formationsgeschichte der Wehrmacht 1933-1939. Stabe und Truppenteile des Heeres und der Luftwaffe. Boppard, Harald Boldt Verlag 1959.
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.ww2.dk/air/jagd/jg135.html
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Stihaci-eskadry-135-1937-1938-t123944#421925Version : 0
MOD

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

I. Gruppe des Jagdgeschwaders 135 (I./JG 135)


Historie:
01.04.1937 - zformována na základně Bad Aibling
- Stab I./JG 135 nový
- 1./JG 135 nová
- 2./JG 135 nová
- 3./JG 135 nová (vznik 01.07.1937)
- 4./JG 135 nová (vznik 01.07.1937)
Po anšlusu Rakouska skupina absorbovala rakouskou Jagdgeschwader 2
01.07.1938 - 4./JG 135 se stala součástí II./JG 135
01.11.1938 - zanikla přejmenováním na I./JG 233
- Stab I./JG 135 se stal Stab I./JG 233
- 1./JG 135 se stala 1./JG 233
- 2./JG 135 se stala 2./JG 233
- 3./JG 135 se stala 3./JG 233

Výzbroj:
Heinkel He 51, Fiat CR.30, Messerschmitt Bf 109 B/D

Zdroje:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.ww2.dk/air/jagd/jg135.html
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Stihaci-eskadry-135-1937-1938-t123944#17477Version : 0
MOD