Main Menu
User Menu

Military history website

I. skupina Stíhací eskadry 232 [1936-1937]

1st Group of the 232nd Fighter Wing

I. Gruppe des Jagdgeschwaders 232 (I./JG 232)

     
Název:
Name:
I. skupina Stíhací eskadry 232
Originální název:
Original Name:
I. Gruppe des Jagdgeschwaders 232 (I./JG 232)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1936
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.04.1937
Nástupce:
Successor:
I. skupina Stíhací eskadry 137 (I./JG 137)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1936-DD.MM.193R Stíhací eskadra 132 (JG 132)
Dislokace:
Deployed:
01.04.1936-20.04.1937 Bernburg, Fliegerhorst and Industriehafen Bernburg /

Velitel:
Commander:
01.04.1936-28.02.1937 Loerzer, Bruno (Major)
01.03.1937-20.04.1937 Weiner, Georg (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg232.html
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Stihaci-eskadry-232-1936-1937-t7318#17519Version : 0
MOD

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

I. Gruppe des Jagdgeschwaders 232 (I./JG 232)


Historie:
01.04.1936 - zformována na základně Bernburg, zpočátku připojena k JG 132
- Stab I./JG 232 nový
- 1./JG 232 nová
- 2./JG 232 nová
- 3./JG 232 nová
20.04.1937 - zanikla přejmenováním na I./JG 137
- Stab I./JG 232 se stal Stab I./JG 137
- 1./JG 232 se stala 1./JG 137
- 2./JG 232 se stala 2./JG 137
- 3./JG 232 se stala 3./JG 137

Výzbroj:
Arado Ar 65
Heinkel He 51
Arado Ar 68

Zdroje:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg232.html
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Stihaci-eskadry-232-1936-1937-t7318#17520Version : 0
MOD