23.11.2007 - Rusko zaviedlo do armádnej výstroje ponožky

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

23.11.2007 - Rusko zaviedlo do armádnej výstroje ponožky
viazanie onucí................................ vysoké čižmyPodľa vyjadrenia náčelníka tyla ozbrojených síl Ruskej federácie a súčasne námestnika ministra obrany RF Vladimíra Isakova (Владимир Исаков) Ruská armáda vyradila zo základnej výstroje vojsk typické vysoké čižmy a onuce*. Nahradia ich polovysoké šnurovacie topánky a ponožky. Čižmy v zdokonalenej podobe zostanú ako špeciálna výstroj jednotiek dislokovaných v oblastiach s osobitnými klimatickými podmienkami, napr. na Ďalekom severe. Vyradené čižmy budú využité až do ich spotrebovania ako pracovná obuv.


Na celej situácii je zaujímavé, že ešte pred rokom a pol ministerstvo obrany tvrdilo, že v najbližšej budúcnosti neplánuje výmenu čižiem a onucí za iný druh obuvy. Argumentovalo tým, že pre vojakov ubytovaných v kasárňach je omnoho praktickejšie a hygienickejšie používanie onucí, ktoré sa môžu prať centrálne.


Holeňové (vysoké) čižmy sa používali už vo výstroji ruskej cárskej armády za vlády cisára Alexandra III, no najväčšie rozšírenie tohto druhu armádnej výstroje nastal v rámci ozbrojených síl ZSSR.* pre neskôr narodených - onuce sú pruh látky, ktoré sa ovinujú okolo chodidla a členku namiesto ponožiek; sú jednotnej šírky a dĺžky a preto sú vhodné na každú veľkosť nohy
zdroj:
www.newsru.com
[RUS]
URL : https://www.valka.cz/23-11-2007-Rusko-zaviedlo-do-armadnej-vystroje-ponozky-t66794#236426 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

To že rusové používali onuce mne nepřekvapuje, mají spoustu výhod proti ponožce (jsou třeba lepší izolací) a když jsem byl kdysi na vojně tak jsem je užíval na Doupově raději než fasované ponožky. Pokud se dobře zabalí jsou perfektní a mnohem lépe schnou Smile
URL : https://www.valka.cz/23-11-2007-Rusko-zaviedlo-do-armadnej-vystroje-ponozky-t66794#236442 Version : 0
Discussion post Fact post
Attachments

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more