Main Menu
User Menu

Military history website

314. skupina pro přepravu jednotek [1942-1948]

314th Troop Carrier Group

     
Název:
Name:
314. skupina pro přepravu jednotek
Originální název:
Original Name:
314th Troop Carrier Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
314. transportní skupina
Datum zániku:
Disbanded:
26.07.1948
Nástupce:
Successor:
314. skupina pro přepravu jednotek, těžká
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
04.07.1942-04.11.1942 Louisville, Bowman Field
04.11.1942-20.02.1943 Knob Noster, Sedalia Army Airfield
20.02.1943-04.05.1943 Columbus, Lawson Field
04.05.1943-DD.05.1943 -
DD.05.1943-26.06.1943 Berguent, ?
26.06.1943-24.08.1943 Kairouan, Kairouan Airfield /
24.08.1943-13.02.1944 Castelvetrano, Castelvetrano Airfield /
13.02.1944-DD.02.1944 -
DD.02.1944-DD.02.1945 Saltby, ?
DD.02.1945-15.10.1945 Poix-en-Picardie, předsunutá přistávací plocha B-44 Poix
15.10.1945-15.02.1946 Vélizy-Villacoublay, Advanced Landing Ground A-42
15.02.1946-DD.09.1946 Washington, Bolling Field
01.10.1946-10.03.1948 Albrook, Albrook Field
10.03.1948-26.07.1948 Curundu Heights, ?

Velitel:
Commander:
04.07.1942-09.04.1943 Rohrbough, Leonard M. (Major)
09.04.1943-22.08.1943 Stiles, Clayton (Colonel)
22.08.1945-29.11.1945 Wilson, Halac G. (Lieutenant Colonel)
29.11.1945-DD.02.1946 Steinmetz, Charles W. (Colonel)
DD.02.1946-26.07.1948 ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/314-skupina-pro-prepravu-jednotek-1942-1948-t3912#494458Version : 0
MOD

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Vytvořena jako 314th Transport Group 28.1.1942
Aktivována 2.3.1942
Přetvořena na 314th Troop Carrier Group v červenci 1942
Přetvořena na 314th Troop Carrier Group (Heavy) v června 1948
Přetvořena na 314th Troop Carrier Group (Medium) v listopadu 1948


SQUADRONY
20th - 1946 - 1949
30th - 1942
31st - 1942
32nd - 1942 - 1945
50th - 1942 - 1946; 1949
61st - 1943 - 1945; 1949
62nd - 1943 - 1946, 1949
301st - 1945 - 1946
302nd - 1945 - 1946
321st - 1945 - 1946; 1955
323rd - 1945 - 1946
334th - 1946 - 1949


STATIONS
Tampa, Drew Army Airfield , 2.3.1942


Smyrna, Sewart Air Force Base , 21.10.1948 - srpen 1950
Ashiya, Ashiya Air Base / , září 1950 - 15.11.1954
Smyrna, Sewart Air Force Base , 15.11.1954


COMMANDERS
2nd Lt L C Lillie, 2.3.1942
2nd Lt J W Blakeslee, 14.5.1942


Col Richard W Henderson, 8.10.1948
Col William H DeLacey, 27.8.1951
Col David E Daniel, 28.9.1951
Lt Col Harold L Sommers, 1.5.1952
Col William H DeLacey, listopad 1954


CAMPAIGNS
World War II - American Theater
- Sicily
- Naples-Foggia
- Rome - Arno
- Normandy
- Northern France
- Rhineland
- Central Europe
Korean War - UN Defensive
- UN Offensive
- CCF Intervention
- 1st UN Counteroffensive
- CCF Spring Offensive
- UN Summer-Fall Offensive
- Second Korean Winter
- Korea Summer-Fall, 1952
- Third Korean Winter
- Korea Summer-Fall, 1953


DECORATIONS
Distinguished Unit Citations - Sicily, 11.7.1943
- France, 6.- 7.6.1944
- Korea, 28.11. - 10.12.1950
Republic of Korea Presidential Unit Citation - 1.7.1951 - 27.7.1953
Air Force Outstanding Unit Award - 11.1. - 14.2.1955


Kódy jednotlivých squadron
32 S2
50 2R
61 Q9
62 E5


Používané letouny
C-47
C-53
URL : https://www.valka.cz/314-skupina-pro-prepravu-jednotek-1942-1948-t3912#44370Version : 0