Main Menu
User Menu

Military history website

316. skupina pro přepravu jednotek [1942-1948]

316th Troop Carrier Group

     
Název:
Name:
316. skupina pro přepravu jednotek
Originální název:
Original Name:
316th Troop Carrier Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
316. transportní skupina
Datum zániku:
Disbanded:
DD.06.1948
Nástupce:
Successor:
316. skupina pro přepravu jednotek (střední)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.07.1942-09.08.1942 Louisville, Bowman Field
09.08.1942-29.09.1942 Columbus, Lawson Field
29.09.1942-12.11.1942 Austin, Del Valle Airfield
12.11.1942-23.11.1942 -
23.11.1942-10.12.1942 Abou Sultan, stanice RAF Deversoir /
10.12.1942-DD.01.1943 El Adem, RAF Station El Adem /
DD.01.1943-09.05.1943 Fayed, Landing Ground 211 /
09.05.1943-29.05.1943 El Ghomri, Nouvion Airfield /
29.05.1943-21.06.1943 Guercif, ?
21.06.1943-03.09.1943 Enfidha, Enfidaville Airfield /
03.09.1943-18.10.1943 Mazzara, ?
18.10.1943-12.02.1944 Rilievo, letiště Borizzo /
15.02.1944-DD.05.1945 Cottesmore, US Army Air Force Station 489
DD.05.1945-25.05.1945 -
25.05.1945-25.08.1947 Fayetteville, Pope Field
25.08.1947-DD.06.1948 Greenville, Greenville Army Air Base

Velitel:
Commander:
DD.07.1942-12.08.1943 McCauley, Jerome B. (Colonel)
12.08.1943-13.05.1944 Fleet, Burton R. (Lieutenant Colonel)
13.05.1944-02.09.1945 Berger, Harvey A. (Colonel)
02.09.1945-17.09.1945 Washburn, Walter R. (Lieutenant Colonel)
17.09.1945-05.10.1945 Fletcher, Leonard C. (Lieutenant Colonel)
05.10.1945-02.02.1946 McCauley, Jerome B. (Colonel)
02.02.1946-31.09.1946 Galligan, Clarence J. (Colonel)
31.09.1946-01.11.1946 Stanton, Leroy M. (Lieutenant Colonel)
01.11.1946-DD.04.1947 Galligan, Clarence J. (Colonel)
DD.04.1947-20.09.1947 Lackey, John H. Junior (Colonel)
20.09.1947-DD.06.1948 Hampton, Edgar W. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/316-skupina-pro-prepravu-jednotek-1942-1948-t3913#494517Version : 0
MOD

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Vytvořena jako 316th Transport Group 2.2.1942
Aktivována 14.2.1942
Přetvořena na 316th Troop Carrier Group v červenci 1942
Přetvořena na 316th Troop Carrier Group (Medium) v červnu 1948
Přetvořena na 316th Troop Carrier Group (Heavy) v říjnu 1949
Přetvořena na 316th Troop Carrier Group (Medium) v lednu 1950


SQUADRONY
16th - 1950 - 1954
36th - 1942
37th - 1942
38th - 1942
44th - 1942 - 1945
45th - 1942 - 1945
75th - 1945 - 1949; 1952
77th - 1945 - 1946


STATIONS
Patterson Field, Ohio, 14.2.1942
Smyrna, Sewart Air Force Base , 4.11.1949 - 15.11.1954
Ashiya, Ashiya Air Base , 15.11.1954


COMMANDERS
Col Jerome B McCauley, 14.2.1942
Col Norton H Van Sicklen III, 1.8.1950
Maj Dwight E Maul, 31.8.1950
Maj Gordon F Blood, 6.9.1950
Col Norton H Van Sicklen III,28.12.1950
Col William H DeLacey, 1.6.1952
Col Richard P Carr, listopad 1954
Col William C Lindley, 19.3.1955


CAMPAIGNS
American Theater
Egypt - Libya
Tunisia
Sicily
Naples - Foggia
Rome - Arno
Normandy
Northern France
Rhineland
Central Europe


DECORATIONS
Distinguished Unit Citations
- Egypt, Libya, Tunisia, Sicily, 25.11.1942 - 25.8.1943
- Sicily, 11.7.1943
- France, 6.- 7.6.1944


Kódy jednotlivých squadron
36 - 4C
37 - W7
44 - 6E
45 - T3


Používané letouny
C-47
C-53
URL : https://www.valka.cz/316-skupina-pro-prepravu-jednotek-1942-1948-t3913#45867Version : 0