Main Menu
User Menu

Military history website

33. ponorková divize [1973-1991] - 2. formování

33rd Submarine Division - 2nd formation

33. ponorková divízia - 2. formovanie

33-я дивизия подводных лодок (33 ДиПЛ) - II. формирование

     
Název:
Name:
33. ponorková divize - 2. formování
Originální název:
Original Name:
33-я дивизия подводных лодок
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.01.1973
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1991
Nástupce:
Successor:
33. ponorková divízia
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.01.1973-31.12.1991 1. ponorková flotila
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, záliv Nerpičia /

Velitel:
Commander:
DD.06.1974-13.02.1976 Puškin, Alexandr Sergejevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
13.02.1976-DD.11.1977 Puškin, Alexandr Sergejevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.11.1977-DD.08.1978 Volkov, Viktor Jakovlevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.01.1981-30.04.1982 Jasenovenko, Viktor Grigorievič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
30.04.1982-DD.09.1983 Jasenovenko, Viktor Grigorievič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.09.1983-07.05.1987 Ševčenko, Anatolij Ivanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
07.05.1987-DD.12.1987 Ševčenko, Anatolij Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.12.1987-16.08.1989 Čebotarevskij, Ravkat Zagidulovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
16.08.1989-DD.MM.1990 Čebotarevskij, Ravkat Zagidulovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.MM.1990-31.12.1991 Isak, Valerij Vladimirovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.10.1972-DD.06.1974 Puškin, Alexandr Sergejevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.06.1974-DD.10.1975 Kalašnikov, Vladimir Sergejevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.11.1975-DD.11.1977 Volkov, Viktor Jakovlevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.08.1985-DD.12.1987 Čebotarevskij, Ravkat Zagidulovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.12.1987-DD.MM.1990 ?, ? ( )
DD.MM.1990-31.12.1991 Smelkov, Alexandr Fjodorovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
rozpracované
Zdroje:
Sources:
https://www.submarines.narod.ru/soed_SF.html
URL : https://www.valka.cz/33-ponorkova-divize-1973-1991-2-formovani-t237612#656813Version : 0
MOD