Main Menu
User Menu

Military history website

353. stíhací skupina [1942-1945]

353rd Fighter Group

     
Název:
Name:
353. stíhací skupina
Originální název:
Original Name:
353rd Fighter Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
29.09.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
18.10.1945
Nástupce:
Successor:
116. stíhací skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
01.10.1942-07.10.1942 Garden City, Mitchel Field
07.10.1942-26.10.1942 Sandston, Richmond Army Air Base
26.10.1942-27.05.1943 Baltimore, Baltimore Army Airfield
27.05.1943-DD.06.1943 -
DD.06.1943-03.08.1943 Goxhill, US Army Air Force Station 345
03.08.1943-DD.04.1944 Metfield, US Army Air Force Station 366
DD.04.1944-DD.09.1945 Raydon, US Army Air Force Station 157
DD.09.1945-16.10.1945 -
16.10.1945-18.10.1945 Edison, Camp Kilmer
Velitel:
Commander:
15.10.1942-18.08.1943 Morris, Joseph A. (Lieutenant Colonel)
18.08.1943-25.11.1943 McCollom, Loren G. (Lieutenant Colonel)
25.11.1943-07.07.1944 Duncan, Glenn E. (Colonel)
07.07.1944-22.04.1945 Rimerman, Ben (Colonel)
22.04.1945-09.09.1945 Duncan, Glenn E. (Colonel)
09.09.1945-24.09.1945 Bailey, William B. (Lieutenant Colonel)
24.09.1945-18.10.1945 Elder, Robert A. (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/353-stihaci-skupina-1942-1945-t3883#496394Version : 0
MOD

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Vytvořena jako 353rd Fighter Group 29.9.1942
Aktivována 1.10.1942
Deaktivována v USA 18.10.1945
Přetvořena na 116th Fighter Group
Povolna do aktivní služby 10.10.1950
Přetvořena na 116th Fighter-Bomber Group v listopadu 1950
Přetvořena na 116th Fighter-Interceptor Group 10.7.1952
Přetvořena na 116th Fighter-Bomber Group v prosinci 1952


SQUADRONY
196th - 1950 - 1952
350th - 1942 - 1945
351st (později 158th) - 1942 - 1945; 1950 - 1952
352nd (později 159th) - 1942 - 1945; 1950 - 1952


STATIONS
Marietta, Dobbins AFB , 10.10.1950
Victorville, George AFB , 25.10.1950 - červenec 1951
Misawa, Misawa Air Base / , 25.7.1951 - 10.7.1952


COMMANDERS
Col Charles M Ford Jr, 10.10. - 1.11.1950
Lt Col Howard L Galbreath, 11.11.1950
Lt Col Ralph G Kuhn, 8.5.1951 - neznámé datum
Lt Col Daniel F Sharp, 31.1.1952 - neznámé datum


CAMPAIGNS
World War II - Air Offensive, Europe
- Normandy
- Northern France
- Rhineland
- Ardennes - Alsace
- Central Europe
Korean War - UN Summer-Fall Offensive
- Second Korean Winter
- Korea Summer-Fall, 1952


DECORATIONS
Distinguished Unit Citation - Holland, 17. - 23.9.1944


Kódy jednotlivých squadron
350 - LH
351 - YJ
352 - SX


P-47 - srpen 1943 - listopad 1944
P-51D - říjen 1944 - květen 1945
URL : https://www.valka.cz/353-stihaci-skupina-1942-1945-t3883#10588Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

znaky squadron:
URL : https://www.valka.cz/353-stihaci-skupina-1942-1945-t3883#42354Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

stanoviště 353rd FG:


Goxhill, Anglie (květen '43 - srpen '43)
Metfield, Anglie (srpen '43 - duben '44)
Raydon, Anglie (duben '44 - konec WWII )


znak:
URL : https://www.valka.cz/353-stihaci-skupina-1942-1945-t3883#42356Version : 0