Main Menu
User Menu

Military history website

356. stíhací skupina [1942-1945]

356th Fighter Group

     
Název:
Name:
356. stíhací skupina
Originální název:
Original Name:
356th Fighter Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.12.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
10.11.1945
Nástupce:
Successor:
118. stíhací skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
12.12.1942-12.03.1943 Chicopee, Westover Field
12.03.1943-30.05.1943 Groton, Groton Army Airfield
30.05.1943-04.07.1943 Garden City, Mitchel Field
04.07.1943-15.08.1943 Manchester, Grenier Field
15.08.1943-27.08.1943 -
27.08.1943-05.10.1943 Goxhill, US Army Air Force Station 345
05.10.1943-04.11.1945 Ipswich, US Army Air Force Station 369
04.11.1945-09.11.1945 -
09.11.1945-10.11.1945 Edison, Camp Kilmer

Velitel:
Commander:
28.12.1942-29.12.1942 Moris, Joseph Junior (Second Lieutenant)
29.12.1942-09.02.1943 Lister, Harold J. (Captain)
09.02.1943-28.11.1943 Rau, Harold J. (Lieutenant Colonel)
28.11.1943-24.04.1944 Malmstrom, Einar A. (Colonel)
24.04.1944-03.11.1944 Tukey, Phillip E. Junior (Lieutenant Colonel)
03.11.1944-11.01.1945 Baccus, Donald A. (Lieutenant Colonel)
11.01.1945-10.11.1945 Tukey, Phillip E. Junior (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/356-stihaci-skupina-1942-1945-t3842#496389Version : 0
MOD

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

vytvořena jako 356th Fighter Group 8.12.1942
Aktivována 12.12.1942
Navrátila se zpět do USA v listopadu 1945
Deaktivována 10.11.1945
Přetvořena na 118th Fighter Group
Přetvořena na 118th Composite Group v listopadu 1950
Přetvořena na 118th Tactical Reconnaissance Group v únoru 1951
Pvolána do aktivní služby 1.4.1951
Vyjmuta z aktivní služby 1.1.1953

SQUADRONY
106th - 1951 - 1953
285th - 1951 - 1953
359th (později 155th) - 1942 - 1945; 1951 - 1953
360th - 1942 - 1945
361st - 1942 - 1945

STATIONS
Nashville, Berry Field , 1.4.1951
Memphis Mun Aprt, Tenn, 12.4.1951
Sumter, Shaw AFB , 15.1.1952 - 1.1.1953

COMMANDERS
Lt Col Enoch B Stephenson, 1.4.1951
Lt Col William J Johnson Jr, květen 1951
Lt Col Ralph F Newman, 16.8.1951
Col James L Rose, leden 1952
Lt Col Stanley W Irons, 2.6.1952
Col Robert R Smith, lstopad 1952 - neznámé datum

CAMPAIGNS
Air Offensive, Europe
Normandy
Northern France
Rhineland
Ardennes - Alsace
Central Europe

DECORATIONS
Distinguished Unit Citation - Holland, 17., 18. a 23.9.1944

Kódy jednotlivých squadron
359 - OC
360 - PI
361 - QI

Používané letouny
P-47 - říjen 1943 - listopad 1944
P-51D - listopad 1944 - květen 1945
URL : https://www.valka.cz/356-stihaci-skupina-1942-1945-t3842#10544Version : 0