Main Menu
User Menu

Military history website

358. stíhací skupina [1942-1945]

358th Fighter Group

     
Název:
Name:
358. stíhací skupina
Originální název:
Original Name:
358th Fighter Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.12.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
07.11.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
28.12.1942-07.11.1945 355. stíhací skupina
Dislokace:
Deployed:
01.01.1943-28.04.1943 Richmond, Richmond Army Airfield
28.04.1943-28.05.1943 Baltimore, Baltimore Army Airfield
28.05.1943-16.06.1943 Camp Springs, Camp Springs Army Air Field
16.06.1943-13.08.1943 Philadelphia, Philadelphia Municipal Airport
13.08.1943-25.09.1943 Richmond, Richmond Army Airfield
25.09.1943-20.10.1943 -
20.10.1943-29.11.1943 Goxhill, US Army Air Force Station 345
29.11.1943-31.01.1944 Leiston, US Army Air Force Station 373
31.01.1944-13.04.1944 Raydon, US Army Air Force Station 157
13.04.1944-03.07.1944 High Halden, US Army Air Force Station 411
03.07.1944-14.08.1944 Cretteville, Advanced Landing Ground A-14 Cretteville
14.08.1944-14.09.1944 Pontorson, Advanced Landing Ground A-28
14.09.1944-16.10.1944 Vitry-le-François, Vitry-le-Francois Airfield
16.10.1944-09.11.1944 Mourmelon-le-Grand, Advanced Landing Ground A-80
09.11.1944-02.04.1945 Tohl, ?
02.04.1945-23.06.1945 Mannheim, Advanced Landing Ground Y-79 Mannheim/Sandhofen /
23.06.1945-DD.07.1945 Reims, ?
DD.07.1945-03.08.1945 -
03.08.1945-07.11.1945 La Junta, La Junta Army Airfield

Velitel:
Commander:
01.01.1943-20.09.1944 Wells, Cecil L. (Colonel)
20.09.1944-DD.MM.1945 Tipton, James B. (Colonel)
DD.MM.1945-07.11.1945 Thacker, John M. (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/358-stihaci-skupina-1942-1945-t3900#494213Version : 0
MOD

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Vytvořena jako 358th Fighter Group 20.12.1942
Aktivována 1.1.1943
Navrácena zpět do USA v červenci 1945
Deaktivována 7.11.1945
Přetvořena na 122nd Fighter Group
Povolána do aktivní služby 1.2.1951
Přetvořena na 122nd Fighter-Interceptor Group
Deaktivována 7.2.1952
Přetvořena na 122nd Fighter-Bomber Group
Aktivována 1.11.1952

SQUADRONY
223th - 1951 - 1952
266th - 1951 - 1952
365th (později 163rd) - 1943 - 1945; 1951 - 1952
366th - 1943 - 1945
367th - 1943 - 1945

COMMANDERS
Col John A Carey, 1951 - únor 1952

CAMPAIGNS
American Theater
Air Offensive, Europe
Normandy
Northern France
Rhineland
Ardennes - Alsace
Central Europe

DECORATIONS
Distinguished Unit Citations - Ardennes, 24.12.1944 - 2.1.1945
- ETO, 19. - 20.3.1945
- Germany, 8. - 25.4.1945
French Croix de Guerre with Palm.

Kódy jednotlivých squadron
365 - CH
366 - IA
367 - CP

Používaný letoun
P-47
URL : https://www.valka.cz/358-stihaci-skupina-1942-1945-t3900#10676Version : 0