Main Menu
User Menu

Military history website

362. stíhací skupina [1943-1946]

362nd Fighter Group

     
Název:
Name:
362. stíhací skupina
Originální název:
Original Name:
362nd Fighter Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
11.02.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1946
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
01.03.1943-22.06.1943 Chicopee, Westover Field
22.06.1943-02.08.1943 Windsor Lock, Army Air Base Bradley Field
02.08.1943-19.10.1943 Groton, Groton Army Airfield
19.10.1943-12.11.1943 Garden City, Mitchel Field
12.11.1943-30.11.1943 -
30.11.1943-13.04.1944 Colchester, US Army Air Force Station 159
13.04.1944-02.07.1944 Headcorn, US Army Air Force Station 412
02.07.1944-10.08.1944 Lignerolles, Advanced Landing Ground A-12 Lignerolles
10.08.1944-19.09.1944 Rennes, Advanced Landing Ground A-27 Rennes
19.09.1944-05.11.1944 Prosnes, Advanced Landing Ground A-79
05.11.1944-08.04.1945 Rouvres-en-Woëvre, Advanced Landing Ground A-82 Verdun
08.04.1945-30.04.1945 Frankfurt am Main, Advanced Landing Ground Y-73 Frankfurt / Rhein-Main /
30.04.1945-03.05.1945 Fürth, Advanced Landing Ground R-28 Fürth /
03.05.1945-12.05.1945 Illesheim, Advanced Landing Ground R-10 Illesheim /
12.05.1945-DD.08.1945 Feldkirchen, Army Air Force Station Straubing /
DD.08.1945-05.09.1945 -
05.09.1945-03.12.1945 Goldsboro, Seymour Johnson Army Airfield
03.12.1945-01.08.1946 El Paso, Biggs Field

Velitel:
Commander:
01.03.1943-10.08.1944 Magoffin, Morton D. (Colonel)
10.08.1944-01.08.1946 Laughlin, Joseph L. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/362-stihaci-skupina-1943-1946-t3910#494214Version : 0
MOD

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Vytvořena jako 362nd Fighter Group 11.2.1943
Aktivována 1.3.1943
Vrátila se do USA v červenci až srpnu 1945
Deaktivována 1.8.1946
Přetvořena na 128th Fighter Group
Povolána do aktivní služby 1.2.1951
Přetvořena na 128th Fighter-Interceptor Group
Deaktivována 6.2.1952
Aktivována 1.11.1952

SQUADRONY
126th - 1951 - 1952
172nd - 1951 - 1952
176th - 1951 - 1952
377th - 1943 - 1946

COMMANDERS
Col Paul Fojtik, 1951 - únor 1952

CAMPAIGNS
American Theater
Air Offensive, Europe
Normandy
Northern France
Rhineland
Ardennes - Alsace
Central Europe

DECORATIONS
Distinguished Unit Citations - Brest, France, 25.8.1944
- Moselle-Rhine River Triangle, 16.3.1945

Kódy jednotlivých squadron
377 - E4
378 - G8
379 - B8

Používaný letoun
P-47
URL : https://www.valka.cz/362-stihaci-skupina-1943-1946-t3910#10686Version : 0