Main Menu
User Menu

Military history website

42. bombardovací skupina (střední) [1940-1946]

42nd Bombardment Group (Medium)

     
Název:
Name:
42. bombardovací skupina (střední)
Originální název:
Original Name:
42nd Bombardment Group (Medium)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.11.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
10.05.1946
Nástupce:
Successor:
42. bombardovací křídlo, těžké
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.01.1941-26.03.1941 Severozápadní letecký distrikt
26.03.1941-05.09.1941 2. letecká armáda
16.01.1941-01.09.1941 dočasně podřízeno: 20. bombardovací křídlo
05.09.1941-25.01.1942 2. velitelství bombardovacího letectva
25.01.1942-14.03.1943 4. velitelství bombardovacího letectva
14.03.1943-25.12.1945 13. velitelství bombardovacího letectva
24.08.1944-02.09.1944 dočasně podřízena: 308. bombardovací křídlo (těžké)
03.09.1944-14.09.1944 dočasně podřízena: 310. bombardovací křídlo, střední
15.09.1944-30.09.1944 dočasně podřízena: ?
01.10.1944-08.01.1945 dočasně podřízena: 13. velitelství stíhacího letectva
09.01.1945-21.02.1945 dočasně podřízena: ?
22.03.1945-DD.09.1945 dočasně podřízena: 13. velitelství stíhacího letectva
25.12.1945-31.01.1946 5. letecká armáda
31.01.1946-25.03.1946 310. bombardovací křídlo, střední
25.03.1946-10.05.1946 5. velitelství stíhacího letectva
Dislokace:
Deployed:
15.01.1941-03.06.1941 Salt Lake City, Fort Douglas
03.06.1941-18.01.1942 Boise, Gowen Field
18.01.1942-15.03.1943 Tacoma, McChord Field
22.04.1943-11.05.1943 Fiji Islands, ?
11.05.1943-21.10.1943 Tetere, Carneyho letiště
21.10.1943-20.01.1944 Russell Islands, ?
20.01.1944-24.08.1944 Stirlingův ostrov, Stirlingovo letiště
24.08.1944-23.02.1945 Mar, Letiště Sansapor /
23.02.1945-DD.03.1945 Daruba (Morotai Island), Wama Airfield /
DD.03.1945-31.01.1946 Puerto Princesa, Puerto Princesa Airfield /
31.01.1946-10.05.1946 Itami, Itami Air Base /

Velitel:
Commander:
15.01.1941-29.07.1942 Hart, John V. (Colonel)
29.07.1942-14.12.1942 Wilson, Harry E. (Colonel)
14.12.1942-DD.01.1943 Latosewski, Edwin J. (Major)
DD.01.1943-22.04.1943 Hudson, Guy L. (Lieutenant Colonel)
22.04.1943-16.11.1944 Wilson, Harry E. (Colonel)
16.11.1944-09.03.1945 Kegelman, Charles C. (Colonel)
09.03.1945-15.03.1945 Henson, James B. (Lieutenant Colonel)
15.03.1945-10.05.1945 Harvey, Harry C. (Lieutenant Colonel)
10.05.1945-DD.09.1945 Helmick, Paul F. (Colonel)
DD.09.1945-DD.03.1946 Goldsworthy, Harry E. (Lieutenant Colonel)
DD.03.1946-10.05.1946 Waddel, Thomas B. (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/42-bombardovaci-skupina-stredni-1940-1946-t7643#452566Version : 0
MOD

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Vytvořena jako 42nd Bombardment Group (Medium) 20.11.1940
Aktivována 15.1.1941
Deaktivována 10.5.1946


SQUADRONY
69th - 1943 - 1946
70th - 1943 - 1946
75th - 1941 - 1946
76th - 1941 - 1943
77th - 1941 - 1942
1OOth - 1945
390th - 1942 - 1946
406th - 1942 - 1943



CAMPAIGNS
Antisubmarine, American Theater
China Defensive
New Guinea
Northern Solomons
Bismarck Archipelago
Western Pacific
Leyte
Luzon
Southern Philippines
China Offensive


DECORATIONS
Distinguished Unit Citation - Balikpapan, Borneo, 23. - 30.6.1945
Philippine Presidential Unit Citation
URL : https://www.valka.cz/42-bombardovaci-skupina-stredni-1940-1946-t7643#20030Version : 0