Main Menu
User Menu

Military history website

8. mechanizovaná armáda [1946-1957]

8th Mechanised Army

8-я механизированная армия

     
Název:
Name:
8. mechanizovaná armáda
Originální název:
Original Name:
8-я механизированная армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.06.1946
Předchůdce:
Predecessor:
52. armáda
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1957
Nástupce:
Successor:
8. tanková armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.06.1946-01.05.1957 Přikarpatský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
12.06.1946-01.05.1957 Žitomir, ? /

Velitel:
Commander:
12.06.1946-11.02.1948 Puchov, Nikolaj Pavlovič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
11.02.1948-15.09.1950 Korčagin, Ivan Petrovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
15.09.1950-25.11.1953 Burdějnyj, Alexej Semjonovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
25.11.1953-06.01.1956 Leljušenko, Dmitrij Danilovič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
06.01.1956-30.05.1956 ?, ? ( )
30.05.1956-28.12.1956 Babadžaňan, Amazasp Chačaturovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
28.12.1956-01.05.1957 Babadžaňan, Amazasp Chačaturovič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
12.08.1947-06.07.1950 Zajev, Dmitrij Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
DD.01.1952-DD.05.1954 Volodin, Nikolaj Konstantinovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
12.06.1946-01.05.1957 31. tanková divize
16.06.1956-01.05.1957 17. těžká tanková divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Drogovoz, I. G.: Tankovyj meč Strany Sovetov. Minsk 2001.
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946–1991 gg.). Tomsk 2004.
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A. - Slugin, S. A.: Vooružennyje Sily SSSR posle Velikoj Otěčestvennoj vojny. Č. 1. Tomsk 2013.
URL : https://www.valka.cz/8-mechanizovana-armada-1946-1957-t125469#577130Version : 0
MOD