Main Menu
User Menu

Military history website

91. bombardovací skupina (těžká) [1942-1945]

91st Bombardment Group (Heavy)

     
Název:
Name:
91. bombardovací skupina (těžká)
Originální název:
Original Name:
91st Bombardment Group (Heavy)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.04.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
07.11.1945
Nástupce:
Successor:
91. průzkumná skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
15.04.1942-16.05.1942 Baton Rouge, Harding Field
16.05.1942-26.06.1942 Tampa, MacDill Field
26.06.1942-24.08.1942 Walla Walla, Walla Walla Army Airfield
24.08.1942-DD.09.1942 -
DD.09.1942-14.10.1942 Kimbolton, US Army Air Force Station 117
14.10.1942-23.06.1945 Bassingbourn, United States Army Air Forces Station 121
23.06.1945-03.07.1945 -
03.07.1945-07.11.1945 Tampa, Drew Army Airfield

Velitel:
Commander:
15.04.1942-15.05.1942 Eckert, Edward R. (First Lieutenant)
15.05.1942-25.05.1943 Wray, Stanley T. (Colonel)
25.05.1943-25.06.1943 Lawrence, Baskin R. Junior (Lieutenant Colonel)
25.06.1943-DD.12.1943 Wurzbach, Clemens L. (Lieutenant Colonel)
DD.12.1943-17.05.1944 Putnam, Claude E. (Colonel)
17.05.1944-30.05.1945 Terry, Henry W. (Colonel)
30.05.1945-07.11.1945 Sheeler, Donald E. (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/91-bombardovaci-skupina-tezka-1942-1945-t3828#494552Version : 0
MOD

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Vytvořena jako 91st Bombardment Group (Heavy) 28.1.1942
Aktivována 15.4.1942
Deaktivována 7.11.1945
Přetvořena na 91st Reconnaissance Group
Aktivována 1.7.1947
Přetvořena na 91st Strategic Reconnaissance Group v listopadu 1948
Přetvořena na 91st Strategic Reconnaissance Group (Medium) v červenci 1950
Deaktivována 28.5.1952


SQUADRONY
7th Geodetic - 1949 - 1950
91st - 1949 - 1950
322nd - 1942 - 1945; 1947 - 1948, 1949 - 1952
324th - 1942 - 1945; 1947 - 1952
401st - 1942 - 1945


STATIONS
01.07.1947-23.06.1948 Camp Springs, Andrews Field
23.06.1948-19.07.1948 Camp Springs, Andrews Air Force Base
New Hanover, McGuire AFB , 20.7.1948
Bossier City, Barksdale AFB , 1.10.1949
Lockbourne, Lockbourne AFB , 5.9.1950 - 28.5.1952


COMMANDERS
Col Frank L Dunn, 1948
Lt Col Robert S Kittel,10.11.1948
Col Charles R Greening, 24.6.1949
Maj James I Cox, 23.8.1949
Col Jean R Byerly, 1.10.1949
Col Lewis E Lyle, 25.11.1950 - srpen 1951
Col Joseph A Preston, srpen 1950 - 28.5.1952


CAMPAIGNS
Air Offensive, Europe
Normandy
Northern France
Rhineland
Ardennes - Alsace
Central Europe


DECORATIONS
Distinguished Unit Citations - Hamm, Germany, 4.3.1943
- Germany, 11.1.1944


Kódy jednotlivých squadron
322 - LG
323 - OR
324 - DF
401 - LL


Volací znak
A


Používaný letoun
B-17
URL : https://www.valka.cz/91-bombardovaci-skupina-tezka-1942-1945-t3828#35581Version : 0