Letadlo ve vzduchu

Aerodynamika, letové vlastnosti...

Diskuse

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Chtěl bych založit téma, kde by bylo možné nalézt informace o aerodynamice
letadel jejich letových charakteristikách a pod. Uvítal bych pokud by někdo věděl o internetových odkazech na tohle téma a nebo sám měl k tomu co říct.
Osobně by mne například zajímala aerodynamika prototypu Boeingu X-32 JSF (Letoun má zvláštně tvarovanou náběžnou hranu křídla). Případně porovnání aerodynamické koncepce s X-35.
Další moje otázka se týká Poloměru zátáčky u nadzvukových letounů při maximální rychlosti v různé výšce a jak se liší její parametry mezi dnešními letadly a letouny předchozí generace. Surprised
URL : https://www.valka.cz/Letadlo-ve-vzduchu-t66137#234326 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Něco by se asi dalo najít v sekci Otázky a odpovědi přímo asi zde /topic/view/410/
URL : https://www.valka.cz/Letadlo-ve-vzduchu-t66137#235267 Version : 0
Discussion post Fact post
Attachments

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more