Aktivní zálohy AČR

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Ať jsem hledal a googloval jak chtěl,tak jsem tady na serveru nenašel sekci pro zálohy AČR.Tedy jednu jsem našel,ale úplně mimo téma (AČR) dle mého názoru a proto si dovolím s tím začít zde.Pokud jsem slepý jako patrona tak prosím o přesunutí do příslušné sekce.


Od začátku roku 2007 se dost změnil princip záloh a proto neuškodí dát sem pár odkazů na to,co vlastně vzniká(i když to zatím bohužel není jako např. v Austrálii).


Všeobecně o AZ


http://www.army.cz/scripts/detail.php?id=7229
www.novakariera.cz--


Stránky některých jednotek


http://www.army.cz/scripts/detail.php?id=7248


Kompletní soupis vytvářených jednotek,termíny cvičení,úkoly atp.


www.novakariera.czBohužel občas jsou informace hodně obecné a nepřesné a i jejich "poradna" odpovídá pouze PR speakem.Proto například nikde nenajdete,že k průzkumákům nebo rotě "Z" se dělají fyzické přijímací testy i když se jedná o zálohu a je nepsané pravidlo,že žadatel by měl být ex paragán.K REB do Opavy je nutný posudek od NBÚ pro práci s utajovanými skutečnostmi atd. atd.


Ještě poslední důležitá věc co jsem si vzpomněl.Všude se uvádí,že se můžete přihlásit ke kterékoliv jednotce v ČR,kde je volno,což není tak zcela pravda.Prakticky všude jsou stavy na cca 50%,ale podepsat smlouvu a přihlásit se do jednotky můžete jen do těch,které jsou ve Vašem kraji (viz. odkazy).Až tam jste (po zdravotní prohlídce v nemocnici,psychotestech a podepsání smlouvy),tak až pak si můžete požádat o přeložení do jakékoliv jednotky.Musí Vás samozřejmě chtít a Vy musíte splňovat požadavky,které oni chtějí.Takže ve výsledku to je tak,že v rámci kraje si můžete poměrně vybírat,ale jakmile překročíte jeho hranice a jste například velmi fyzicky zdatný vyučený kuchař s černým pásem tak můžete zapomenout na to,že by jste skončili třeba u spojařů.Stejně tak platí i naopak,že když jste vyučený spojař,ale děláte v profesním životě něco jiného a jiné máte i koníčky,že s velkou pravděpodobností se od vysílačky ani nehnete Smile
URL : https://www.valka.cz/Aktivni-zalohy-ACR-t66396#234970 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Myslím že jednotky aktívnych záloh sú súčasťou útvarov, takže by asi mali byť v témach venovaných daným útvarom.....
URL : https://www.valka.cz/Aktivni-zalohy-ACR-t66396#235251 Version : 0

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

2 Buko1:

Myslím, že to až tak 100% neplatí. Některé roty AZ jsou zřizovány u KVV, jiné u útvarů - viz. web www.novakariera.cz
URL : https://www.valka.cz/Aktivni-zalohy-ACR-t66396#235254 Version : 0
Discussion post Fact post
Attachments

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more