Atentát 1942 - Jiří Fidler

Diskuse

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Jaká byla nejvýznamnější akce československého odboje za druhé světové války? Kdo a proč rozhodl o provedení násilné akce proti představiteli německé okupační správy v českých zemích a jaká byla německá odveta? Kdo byli lidé, kteří nasadili a obětovali své životy pro obnovení Československé republiky?


Na tyto otázky odpovídá kniha, kterou k šedesátému výročí úspěšného atentátu na zastupujícího říšského protektora, SS-obergruppenfuhrera a generála policie Reinharda Heydricha, vydává nakladatelství JOTA. Publikace je opět slovníkovou příručkou a zahrnuje více než 200 věcných a biografických hesel, zaměřených na osobnosti a události týkající se této akce, doprovázených 100 černobílými fotografiemi. Na rozdíl od velkého množství odborných či popularizačních prací na toto téma (nakladatelství samo vydalo knihu Jaroslava Andrejse Smrt boha smrti) má zde čtenář možnost seznámit se podrobněji, pomocí slovníkového hesla, s nejvýznamnějšími aktéry a událostmi českého odboje a německé okupační správy.


Autorem knihy je český vojenský historik, jehož knihy Stalinovi maršálové, Generálové legionáři, Osvoboditel a nejnověji Pearl Harbor 1941 vydalo nakladatelství JOTA v posledních pěti letech. Jedná se o druhou publikaci, která slovníkovou formou popisuje nejvýznačnější události druhé světové války, na kterou ještě v letošním roce naváže nová autorova kniha, věnovaná bitvě u Stalingradu.


V textu knihy se nachází cca 100 fotografií.


Formát 134 x 205, pevná vazba s přebalem, 176 stran, rok vydání: 2002


ISBN: 80-7217-177-1


cena: 218,-Kč
URL : https://www.valka.cz/Atentat-1942-Jiri-Fidler-t6001#14057 Version : 0
Discussion post Fact post
Attachments

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more