Philadelphia - Bitevní loď USS New Jersey

Battleship New Jersey

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Bojová loď New Jersey (muzeálna expozícia na lodi)Múzeum na bojovej lodi USS New Jersey (BB 62), ktoré sa nachádza v meste Philadelphia (štát New Jersey) bolo otvorené 4. októbra 2001. Návštevník múzea sa hneď pri vstupe môže rozhodnúť pre jednu z viacerých variant obhliadky múzea. K dispozícií má základnú obhliadku paluby lode, taktiež obhliadka paluby a kajút (tiež možnosť návštevy strojovne a pod.). Jednotlivé možnosti sú samozrejme finančne rôzne náročné (čím viac chcem vidieť, tým viac si musím priplatiť). Po zakúpení lístka sa človek vyberie na obhliadku lode, kde postupuje po vyznačenej značke, takej farby aký variant obhliadky si zvolil. Pre návštevníkov je taktiež pripravená možnosť zaplatiť si sprievodcu, ktorý ich prevedie po celej lodi a obhliadku spestrí výkladom. Treba podotknúť, že sprievodcov robia námorníci, ktorí zažili službu na tejto lodi.


Obhliadka bojovej lode je veľmi zaujímavá. Ja osobne som mal zakúpený lístok pre obhliadku paluby a všetkých ostatných priestorov okrem strojovne. Bolo sa teda načo pozerať. Veľmi pekne sú zrekonštruované priestory kajút. Ako návštevník postupuje po lodi môže vidieť postupne práčovňu, jedáleň (kde si môže z lodného bufetu kúpiť niečo pod zub), kuchyňu a iné priestory. Zároveň sa zoznamuje s históriou tejto lode, jej bojovým nasadením, ale aj s históriou amerického námorníctva celkom. Za zmienku stoja veľmi krásne modely lodí, ktoré návštevník môže obdivovať počas celej prehliadky. Zaujímavá je taktiež možnosť pozrieť sa do delových veži.


Pre všetkých ktorí sa budú niekedy nachádzať vo Philadelphii návštevu tohto múzea – lode vrelo odporúčam.Viac info na webe:
http://www.battleshipnewjersey.org/
URL : https://www.valka.cz/Philadelphia-Bitevni-lod-USS-New-Jersey-t68456#240011 Version : 0
own photo
Philadelphia - Bitevní loď USS New Jersey - lodná jedáleň

lodná jedáleň
Philadelphia - Bitevní loď USS New Jersey - záchranné člny

záchranné člny
Philadelphia - Bitevní loď USS New Jersey - delové veže

delové veže
Philadelphia - Bitevní loď USS New Jersey - celkový pohľad na loď - múzeum

celkový pohľad na loď - múzeum
URL : https://www.valka.cz/Philadelphia-Bitevni-lod-USS-New-Jersey-t68456#240014 Version : 0
...
Philadelphia - Bitevní loď USS New Jersey - Letecky pohľad na USS New Jersey zobrazený na pohľadnici

Letecky pohľad na USS New Jersey zobrazený na pohľadnici
URL : https://www.valka.cz/Philadelphia-Bitevni-lod-USS-New-Jersey-t68456#240187 Version : 0
Discussion post Fact post
Attachments

Join us

We believe that there are people with different interests and experiences who could contribute their knowledge and ideas. If you love military history and have experience in historical research, writing articles, editing text, moderating, creating images, graphics or videos, or simply have a desire to contribute to our unique system, you can join us and help us create content that will be interesting and beneficial to other readers.

Find out more