Main Menu
User Menu

Military history website

Cambrai 1917 - Pravý hák - Jack Horsfall, Nigel Cave

Diskuse

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Autoři Jack Horsfall a Nigel Cave v knize „Cambrai – Pravý hák: Hindenburgova linie“ z cyklu Bojiště Evropy popisují boje u francouzského města Cambrai na konci roku 1917 a v září roku 1918. Jsou zde dopodrobna vylíčeny události na pravém křídle v průběhu britské listopadové ofenzivy a následné německé protiofenzivy, tvrdé boje novozélandské divize o necelý rok později, nechybí ani příběhy o hrůzách z roku 1914, kdy oblast obsadili postupující Němci. V textu se výstižně prolínají popisy masových operací s aktivitami malých skupin ba i jedinců, kteří se velkou měrou zasadili o výsledek bitvy. A v neposlední řadě je zde zhodnoceno první masové nasazení nové zbraně – tanků, operujících v průběhu ofenzivy jako předvoj pěchoty. Kniha je hustě doplněna dobovou fotodokumentací a mapami jednotlivých bojišť jakož i celéoblasti. V závěru nechybí podrobný průvodce bojištěm, rozčleněný do pěti tras, některé úseky lze absolvovat pěšky, jiné automobilem. Uvedeny jsou i možnosti ubytování.


Formát 134 x 205, oevná vazba s přebalem, 144 stran, rok vydání: 2002


cena: 238,-Kč
URL : https://www.valka.cz/Cambrai-1917-Pravy-hak-Jack-Horsfall-Nigel-Cave-t6011#14067Version : 0
MOD

This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button above to see machine translation of this post.

Možnosť objednania si tejto knihy na obchod.valka.cz.
URL : https://www.valka.cz/Cambrai-1917-Pravy-hak-Jack-Horsfall-Nigel-Cave-t6011#57244Version : 0