Main Menu
User Menu

Military history website

Dělostřelecký pluk 18 [1935-1940]

18th Artillery Regiment

Artillerie-Regiment 18

     
Název:
Name:
Dělostřelecký pluk 18
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Regiment 18
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Artillerie-Regiment Glogau
Datum zániku:
Disbanded:
15.11.1940
Nástupce:
Successor:
Dělostřelecký pluk (motorizovaný) 18
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1935-01.11.1940 18. pěší divize
01.11.1940-15.11.1940 18. pěší divize (motorizovaná)
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
12.10.1937-30.09.1939 Anger, Kurt (Oberst)
30.09.1939-15.11.1940 Berger, Hanns (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-18-1935-1940-t226011#629054Version : 0
MOD