Main Menu
User Menu

Military history website

Dělostřelecký pluk 22 [1936-1945]

22nd Artillery Regiment

Artillerie-Regiment 22

     
Název:
Name:
Dělostřelecký pluk 22
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Regiment 22
Datum vzniku:
Raised/Formed:
06.10.1936
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
06.10.1936-DD.10.1939 22. pěší divize
DD.10.1939-26.03.1945 22. (kluzáková) pěší divize
26.03.1945-08.05.1945 22. divize lidových granátníků
Dislokace:
Deployed:
06.10.1936-DD.MM.RRRR Verden an der Aller, ? /

Velitel:
Commander:
06.10.1936-30.09.1939 Seydlitz-Kurzbach, Walther von (Oberst)
30.09.1939-15.10.1942 Boer, Johann de (Oberst)
15.10.1942-22.10.1942 Thoma, Otto-Gerhardt (Oberst)
22.10.1942-25.04.1943 Boer, Johann de (Oberst)
25.04.1943-30.09.1943 Rohde, Herbert Erich August (Oberstleutnant)
30.09.1943-08.05.1945 Salviati, Adolf-Wilhelm von (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-22-1936-1945-t232118#643317Version : 0
MOD