Main Menu
User Menu

Military history website

Dělostřelecký pluk 36 [1936-1940]

36th Artillery Regiment

Artillerie-Regiment 36

     
Název:
Name:
Dělostřelecký pluk 36
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Regiment 36
Datum vzniku:
Raised/Formed:
06.10.1936
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
11.11.1940
Nástupce:
Successor:
Dělostřelecký pluk (motorizovaný) 36
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
06.10.1936-01.11.1940 36. pěší divize
01.11.1940-11.11.1940 36. pěší divize (motorizovaná)
Dislokace:
Deployed:
06.10.1936-DD.MM.RRRR Babenhausen, ? /

Velitel:
Commander:
10.11.1938-11.11.1940 Krause, Fritz (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.balsi.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-36-1936-1940-t232333#643623Version : 0
MOD