Main Menu
User Menu

Military history website

Dělostřelecký pluk 73 [1935-1942]

73rd Artillery Regiment

Artillerie-Regiment 73

     
Název:
Name:
Dělostřelecký pluk 73
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Regiment 73
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.02.1942
Nástupce:
Successor:
Tankový dělostřelecký pluk 73
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1935-DD.02.1942 1. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
15.10.1935-DD.MM.RRRR Weimar /

Velitel:
Commander:
15.10.1935-01.10.1937 Hartmann, Wilhelm (Oberstleutnant)
01.10.1937-06.09.1939 Baier, Albrecht (Oberstleutnant)
06.09.1939-10.03.1941 Eichstädt, Max (Oberst)
15.03.1941-DD.02.1942 Holste, Rudolf (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-73-1935-1942-t167089#502446Version : 0
MOD