Main Menu
User Menu

Military history website

Dělostřelecký pluk 76 [1935-1942]

76th Artillery Regiment

Artillerie-Regiment 76

     
Název:
Name:
Dělostřelecký pluk 76
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Regiment 76
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
06.03.1942
Nástupce:
Successor:
Tankový dělostřelecký pluk 76
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.11.1938-18.10.1938 1. lehká divize
18.10.1939-06.03.1942 6. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
15.10.1935-DD.MM.RRRR Sagan /

Velitel:
Commander:
15.10.1935-31.10.1936 Petzel, Walter (Oberst)
31.10.1936-03.11.1939 Forst, Werner (Oberst)
03.11.1939-01.02.1940 Fischer, Karl (Oberst)
01.02.1940-30.11.1940 Forst, Werner (Oberst)
01.12.1940-06.03.1942 Grundherr zu Altenthan und Weyerhaus, Alexander von (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-76-1935-1942-t167957#504243Version : 0
MOD