Main Menu
User Menu

Military history website

Dělostřelecký pluk 98 [1938-1944]

98th Artillery Regiment

Artillerie-Regiment 98

     
Název:
Name:
Dělostřelecký pluk 98
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Regiment 98
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.06.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1938-DD.06.1944 45. pěší divize
Dislokace:
Deployed:
01.08.1938-DD.MM.RRRR Steyr, ? /

Velitel:
Commander:
10.11.1938-26.08.1939 Ziegler, Heinz (Oberst)
26.08.1939-22.01.1940 Wintzer, ? (Oberstleutnant)
22.01.1940-22.06.1941 Welcker, Karl (Oberst)
01.10.1941-12.02.1944 Windmann, Erich (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
pluk byl zničen během sovětské Běloruské strategické ofenzivy (operace Bagration)
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-98-1938-1944-t232513#643842Version : 0
MOD