Main Menu
User Menu

Military history website

Domobranecký prapor č. 15 [1919-1920]

     
Název:
Name:
Domobranecký prapor č. 15
Originální název:
Original Name:
-
Datum vzniku:
Raised/Formed:
11.01.1919
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
28.02.1920
Nástupce:
Successor:
5. prapor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
10.01.1919-24.01.1919 Busto Arsizio
24.01.1919-24.06.1919 Varano Borghi
25.06.1919-10.02.1920 Jindřichův Hradec
11.02.1920-28.02.1920 Plzeň

Velitel:
Commander:
11.01.1919-DD.03.1919 Pražák, Karel (rytmistr domobrany)
DD.03.1919-DD.05.1919 Vlček, Jan (praporný domobrany)
DD.05.1919-27.07.1919 Beránek, Václav (rytmistr domobrany)
27.07.1919-04.12.1919 Kramoliš, František (poručík)
04.12.1919-28.02.1920 Souček, Jaroslav (kapitán)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1. rota
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 2. rota
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 3. rota
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 4. rota
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Solpera, J.: Československá Druhá armáda II. České Budějovice 2014. ISBN 978-80-87311-37-0
URL : https://www.valka.cz/Domobranecky-prapor-c-15-1919-1920-t238088#658368Version : 0