Main Menu
User Menu

Military history website

Domobranecký prapor č. 18 [1919-1919]

     
Název:
Name:
Domobranecký prapor č. 18
Originální název:
Original Name:
Domobranecký prapor č. 18
Datum vzniku:
Raised/Formed:
13.01.1919
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
17.07.1919
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
13.01.1919-DD.01.1919 Busto Arsizio, ? /
DD.01.1919-29.04.1919 Cairate, ? /
DD.05.1919-17.07.1919 Praha, ? /

Velitel:
Commander:
13.01.1919-17.07.1919 Budínský, Bedřich (rytmistr domobrany)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1. rota
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 2. rota
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 3. rota
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR IV. německá rota
Poznámka:
Note:
Významná část vojáků vytvořila v květnu 1919 prapor III/ 21. pěšího pluku. Dne 17.7.1919 bylo z I. německé roty Domobraneckého praporu č. 3 a IV. německé roty Domobraneckého praporu č. 18 vytvořen nový Domobranecký prapor č. 18.
Zdroje:
Sources:
Solpera, J.: Československá Druhá armáda II. České Budějovice 2014. ISBN 978-80-87311-37-0
URL : https://www.valka.cz/Domobranecky-prapor-c-18-1919-1919-t238145#658490Version : 0