Main Menu
User Menu

Military history website

Domobranecký prapor č. 19 [1919-1920]

     
Název:
Name:
Domobranecký prapor č. 19
Originální název:
Original Name:
-
Datum vzniku:
Raised/Formed:
11.01.1919
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
18.05.1920
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
11.01.1919-30.01.1919 Busto Arsizio /
30.01.1919-30.06.1919 Venegono /
04.07.1919-01.02.1920 Rumburk /
01.02.1920-08.05.1920 Rusová /

Velitel:
Commander:
11.01.1919-DD.04.1919 Kubera, Josef (rytmistr domobrany)
DD.04.1919-DD.07.1919 Svoboda, Bohuslav (rytmistr domobrany)
DD.07.1919-01.09.1919 Fibinger, Eduard (poručík)
10.09.1919-16.09.1919 Šmíd, Josef (poručík)
16.09.1919-DD.10.1919 Pospíšil, František (rytmistr domobrany)
DD.10.1919-14.11.1919 Šoltys (rytmistr domobrany)
14.11.1919-18.05.1920 Mach, Luděk (kapitán)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1. rota
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 2. rota
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 3. rota
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 4. rota
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR kulometná rota
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Solpera, J.: Československá Druhá armáda II. České Budějovice 2014. ISBN 978-80-87311-37-0
URL : https://www.valka.cz/Domobranecky-prapor-c-19-1919-1920-t238149#658495Version : 0