Main Menu
User Menu

Military history website

Domobranecký prapor č. 21 [1919-1920]

     
Název:
Name:
Domobranecký prapor č. 21
Originální název:
Original Name:
-
Datum vzniku:
Raised/Formed:
13.01.1919
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.08.1920
Nástupce:
Successor:
Domobranecký prapor č. 29
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
13.01.1919-03.02.1919 Busto Arsizio /
03.02.1919-03.05.1919 Fagnano Olona /
06.05.1919-01.08.1919 Lednice /
01.08.1919-03.03.1920 Břeclav /
03.03.1920-31.08.1920 Brno /

Velitel:
Commander:
15.01.1919-29.07.1919 Farsa, Karel (rytmistr domobrany)
29.07.1919-31.08.1920 Chmela, Emil (nadporučík)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1. rota
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 2. rota
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 3. rota
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 4. rota
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR kulometná rota
Poznámka:
Note:
Kulometná rota celou dobu své existence působila samostatně u jiných jednotek.
Zdroje:
Sources:
Solpera, J.: Československá Druhá armáda II. České Budějovice 2014. ISBN 978-80-87311-37-0
URL : https://www.valka.cz/Domobranecky-prapor-c-21-1919-1920-t238217#658632Version : 0