Main Menu
User Menu

Military history website

Domobranecký prapor č. 23 [1919-1919]

Domobranecký prapor č. 23

     
Název:
Name:
Domobranecký prapor č. 23
Originální název:
Original Name:
Domobranecký prapor č. 23
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.01.1919
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.10.1919
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
15.01.1919-07.02.1919 Busto Arsizio /
07.02.RRRR-27.05.1919 Mornago /
01.06.1919-31.10.1919 Tachov /

Velitel:
Commander:
15.01.1919-12.09.1919 Krutzner, Emanuel (rytmistr domobrany),
12.09.1919-31.10.1919 Dr.Jeník, Pavel (poručík)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

15.01.1919-31.10.1919 1. rota
15.01.1919-31.10.1919 2. rota
15.01.1919-31.10.1919 3. rota
15.01.1919-12.06.1919 4. rota
12.06.1919-31.10.1919 kulometná rota
Poznámka:
Note:
Zbytek vojáků rozpuštěného praporu posílil Domobranecký prapor č. 33 a Domobranecký prapor č.41.
Zdroje:
Sources:
Solpera, J.: Československá Druhá armáda II. České Budějovice 2014. ISBN 978-80-87311-37-0
URL : https://www.valka.cz/Domobranecky-prapor-c-23-1919-1919-t238235#658694Version : 0