Main Menu
User Menu

Military history website

Domobranecký prapor č. 24 [1919-1919]

     
Název:
Name:
Domobranecký prapor č. 24
Originální název:
Original Name:
Domobranecký prapor č. 24
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.01.1919
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1919
Nástupce:
Successor:
Domobranecký prapor č. 21.
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
06.07.1919-01.10.1919 Okrskové velitelství Hodonín
Dislokace:
Deployed:
15.01.1919-10.02.1919 Busto Arsizio /
10.02.1919-02.07.1919 Cazzago /
06.07.1919-01.10.1919 Mikulov /

Velitel:
Commander:
15.01.1919-DD.09.1919 Gratum, Rudolf (rytmistr domobrany)
DD.09.1919-01.10.1919 Náhunek, Karel (poručík)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

15.01.1919-01.10.1919 1. rota
15.01.1919-01.10.1919 2. rota
15.01.1919-DD.09.1919 3. rota
15.01.1919-DD.09.1919 4. rota
Poznámka:
Note:
Zbytek vojáků rozpuštěného praporu posílil Domobranecký prapor č. 21.
Zdroje:
Sources:
Solpera, J.: Československá Druhá armáda II. České Budějovice 2014. ISBN 978-80-87311-37-0
URL : https://www.valka.cz/Domobranecky-prapor-c-24-1919-1919-t238268#658806Version : 0