Main Menu
User Menu

Military history website

Domobranecký prapor č. 25 [1919-1919]

     
Název:
Name:
Domobranecký prapor č. 25
Originální název:
Original Name:
-
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.01.1919
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.10.1919
Nástupce:
Successor:
Domobranecký prapor č. 1
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
21.01.1919-04.07.1919 Velitelství československé domobrany v Itálii
09.07.1919-05.09.1919 Velitelství operujících vojsk na Těšínsku
05.09.1919-09.10.1919 Pěší pluk č. 114
10.10.1919-25.10.1919 Okrskové velitelství Hodonín
Dislokace:
Deployed:
21.01.1919-12.02.1919 Busto Arsizio /
12.02.1919-04.07.1919 Gazzada /
09.07.1919-09.10.1919 Horní Suchá /
10.10.1919-25.10.1919 Stará Břeclav /

Velitel:
Commander:
21.01.1919-25.10.1919 Hysk, Václav (rytmistr domobrany)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

21.01.1919-25.10.1919 1. rota
21.01.1919-25.10.1919 2. rota
21.01.1919-11.10.1919 3. rota
21.01.1919-13.08.1919 4. rota
17.07.1919-DD.09.1919 kulometná rota
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Solpera, J.: Československá Druhá armáda II. České Budějovice 2014. ISBN 978-80-87311-37-0
URL : https://www.valka.cz/Domobranecky-prapor-c-25-1919-1919-t238343#659028Version : 0