Main Menu
User Menu

Military history website

Domobranecký prapor č. 26 [1919-1920]

     
Název:
Name:
Domobranecký prapor č. 26
Originální název:
Original Name:
-
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.01.1919
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.09.1920
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.01.1919-11.05.1919 Velitelství československé domobrany v Itálii
Dislokace:
Deployed:
20.01.1919-14.02.1919 Busto Arsizio /
14.02.1919-11.05.1919 Mozzate /
21.05.1919-20.11.1919 Česká Lípa /
20.11.1919-DD.04.1920 Děčín /
DD.04.1920-DD.09.1920 Chomutov /

Velitel:
Commander:
20.01.1919-DD.11.1919 Markl, Frantiček (rytmistr domobrany)
DD.11.1919-DD.04.1920 Fialka, Karel (kapitán)
DD.04.1920-DD.09.1920 Kudláček (kapitán)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

20.01.1919-DD.MM.RRRR 1. rota
20.01.1919-DD.MM.RRRR 2. rota
20.01.1919-DD.MM.RRRR 3. rota
20.01.1919-DD.MM.RRRR 4. rota
DD.05.1919-DD.MM.RRRR kulometná rota
Poznámka:
Note:
Kulometná rota praporu působila celou dobu na Slovensku.
Zdroje:
Sources:
Solpera, J.: Československá Druhá armáda II. České Budějovice 2014. ISBN 978-80-87311-37-0
URL : https://www.valka.cz/Domobranecky-prapor-c-26-1919-1920-t238362#659079Version : 0