Main Menu
User Menu

Military history website

Domobranecký prapor č. 28 [1919-1920]

     
Název:
Name:
Domobranecký prapor č. 28
Originální název:
Original Name:
Domobranecký prapor č. 28
Datum vzniku:
Raised/Formed:
21.01.1919
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.05.1920
Nástupce:
Successor:
Domobranecký prapor č. 27
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
21.01.1919-06.06.1919 Velitelství československé domobrany v Itálii
Dislokace:
Deployed:
21.01.1919-20.02.1919 Busto Arsizio /
20.02.1919-06.06.1919 Samarete /
10.06.1919-20.01.1920 Hrušovany /
21.01.1920-19.02.1920 Mušlov /
28.02.1920-01.05.1920 Friedberg (Žulová) /
02.05.1920-20.05.1920 Brno /

Velitel:
Commander:
21.01.1919-21.09.1919 Liška, František (rytmistr domobrany)
21.09.1919-24.04.1920 Čtvrtník, Bohumír (major)
24.04.1920-20.05.1920 Dočekal (major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

21.01.1919-20.05.1920 1. rota
21.01.1919-20.05.1920 2. rota
21.01.1919-20.05.1920 3. rota
21.01.1919-20.05.1920 4. rota
07.07.1919-20.05.1920 kulometná rota
Poznámka:
Note:
Dne 20.5.1920 byli zbývající vojáci praporu zařazeni k Domobraneckému praporu č. 27.
Zdroje:
Sources:
Solpera, J.: Československá Druhá armáda II. České Budějovice 2014. ISBN 978-80-87311-37-0
URL : https://www.valka.cz/Domobranecky-prapor-c-28-1919-1920-t238382#659130Version : 0